Grilovačka! Jste pivaři nebo dáte šanci i vínu?

Grilovačka! Jste pivaři nebo dáte šanci i vínu?

Letní večer se zahradním grilováním je scénář, který nikdy neomrzí. A že se neobejde bez vhodného drinku, je víc než jasné. Nechceme vás úplně zrazovat od piva, zkuste však vyzkoušet i víno. Pozvedne vaši grilovací party na vyšší úroveň. Mimochodem, stejný účinek jako má na naše zažívání pivo, totiž že čistí ústní paletu a zklidňuje plný žaludek, dosáhnete i se svěžím, minerálním a lehce pikantním rýňákem. Nechte se inspirovat naším výběrem vín k pochoutkám z grilu!


 


Ryzlink rýnský & drůbeží maso

Všestranně využitelný Ryzlink rýnský je vínem na celý večer, pro grilování jak stvořený. Má pevnou kyselinku a šťavnatou, ovocitou chuť s minerálním závěrem. Elegantně doprovodí jemně kouřovou chuť grilovaného drůbežího masa.
Náš tip: DECI DECI, Riesling 2021, suchéRulandské šedé & ryby

Pravidlo párování vín burgundského typu s rybími pokrmy neplatí jen o vánocích. Extraktivní Rulandské šedé je ideální pro párování s grilovanou rybou, jako je pstruh nebo candát, ustojí ale i oblíbeného tučnějšího lososa.
Náš tip: LAHOFER, Rulandské šedé 2020, ps, polosuchéAndré & krkovička

André je původní česká odrůda, kříženec Frankovky a Svatovavřineckého. Bohaté víno s tóny po švestkách a ostružinách a se sametovou tříslovinou. Tento vzorek z 38 let staré vinice skvěle doplní stálici českých grilů, krkovičku.
Náš tip: Znovín Znojmo, André 2020, ps, suché


 


Merlot & hovězí burgr

Jestli máte rádi hamburger s nasládlými BBQ omáčkami či kolečky zkaramelizované cibule, bude pro vás tento Merlot to pravé. Je sametově lahodný s nasládlou vůní drobného černého ovoce a plnou chutí bohatě vyzrálých hroznů.
Náš tip: VINO HORT, Merlot HF1, 2020, suchéRosé & grilovaná zelenina

Suché rosé s osvěžující kyselinkou je ideálním vínem na celé léto. Při grilování jej můžete využít v mnoha kombinacích. Rosé párujte s grilovanou zeleninou, sýrem nebo s grilovanými mořskými plody. Podávejte dobře vychlazené!
Náš tip: OULEHLA, Frankovka rosé 2022, mzv, suchéFrizzante & zmrzlina

Kopeček vanilkové zmrzliny a plátek na grilu zkaramelizovaného ananasu dolaďte javorovým sirupem a kapkou limetky. Podávejte s jemně perlivým frizzante. Zkuste aromatický Muškát moravský od Jana Vaňka, Šampiona JAROVÍN 2022.
Náš tip: Víno Vaněk, Frizzante Muškát moravský 2022, polosuché
 
Všechna tato vína najdete v naší nové Grilovací kolekci. Cena kolekce je 966 Kč. Koupíte ZDE!

 
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.