Znojemské historické vinobraní déšť nepokazil!

Znojemské historické vinobraní déšť nepokazil!

Znojemské historické vinobraní 2014 si i přes nepřízeň počasí užilo více než 73 000 návštěvníků. Lákadlem nebyla jenom široká nabídka těch nejlepších moravských vín a burčáků, ale také rozsáhlý historický program, unikátní průvod Jana Lucemburského, nabídka hudebních vystoupení různých žánrů a také doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Ani hustý déšť, který se spustil v průběhu závěrečného vystoupení skupiny Olympic, neodradil tusíce lidí, kteří zcela zaplnili Masarykovo náměstí a přilehlé ulice, aby mohli sledovat závěrečný ohňostroj.


Počasí neovlivnilo ani průběh speciální pochůzkové degustace vín originální certifikace, kterou připravilo sdružení vinařů VOC Znojmo na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny. „V rámci degustace se vypilo celkem 8.200 lahví vína z produkce 17 vinařství VOC Znojmo,“ řekl Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, který byl jako ředitel Znojemské Besedy také hlavním velitelem organizačního týmu. Na téma přípravy vinobraní dodává: „Na organizaci vinobraní se podílí zhruba šedesátičlenný produkční tým. Spokojenost návštěvníků závisí na jejich kreativitě a profesionalitě, proto vše musí perfektně fungovat. Doufám, že ani letos jsme návštěvníky vinobraní nezklamali a že vše proběhlo k jejich spokojenosti. Doufáme, že všichni si Znojemské historické vinobraní užili. Rádi je uvítáme i příští rok a pro jejich spokojenost uděláme maximum.“

„Na organizaci Znojemského historického vinobraní se každoročně podílí desítky lidí a já bych jim za to rád poděkoval. V první řadě musím poděkovat celému týmu Znojemské Besedy, který se dokázal výborně vypořádat také s nepřejícím počasím. Poděkování patří také režiséru velkolepého historického průvodu, panu Václavu Beranovi, který ten čtyřsetšedesátihlavý dav výborně ukočíroval. Své role se výborně zhostili nejen Mirek Hrabě jako král a Šárka Drozdová jako královna, ale také všichni ostatní účinkující.  V celé řadě poděkování bych mohl pokračovat, ale jistě bych na někoho zapomněl. Takže ještě jednou děkuji všem, kteří se jakkoliv podíleli na vinobraní. Díky vám všem jsme si mohli užít opět dva dny plné bohatého kulturního programu, výborného burčáku a kvalitního vína,“ dodává starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.