Kancelářská krysa (Takže ty chceš pracovat s vínem, děvčátko?)

Kancelářská krysa (Takže ty chceš pracovat s vínem, děvčátko?)

3. 11. 2016, Znojmo

text: Petra Pokorná, Vinotrh.cz


Dobře, děvčátko dávno nejsem, ale nevyléčitelná naivka asi zůstanu do konce života. Pohovor do vinařského businessu jsem dělala v nejlepší restauraci ve městě, v bílé košili a lodičkách s vysokým podpatkem.
To bylo naposledy, co jsem je měla na sobě.
Vlastně ne, ještě jsem to zkusila jednou. Kolegové se mě místo pozdravu zeptali, jestli jdu na ples. Ještě nikdy mě oblíbené visací náušnice tolik netížily. Při sestupování do sklepů, jízdě s paletovým vozíkem nebo obratné expediční práci s lepicí páskou naštěstí nejsou potřeba. Pouzdrové sukně v mé šatně zůstávaly pravidelně na věšáku. Pod nimi se zvětšovala hromada kalhot s těžko vysvětlitelnými trhlinami a hromada okopaných bot. Nalakované nehty zůstávaly bodnuté v kartonech s vínem … dobře, nehty na rukou jsem si snad nikdy nelakovala :-)

Proč o tom píšu? Ve vinařství je sezona, jsou potřeba každé ruce, takže i my kancelářské krysy jedeme jak kuny. Dneska se tomu už naštěstí umím zasmát. Nejedná se ovšem o žádný batikovaný coming out. Všechny ženy, které přijedou na Znojemsko, zanechají manžela koštovat ve sklepě a jedou nakupovat na Freeport, důrazně žádám: Všechny polobotky Ecco za 990, trička Hilfiger za 300 a rifle GANT za 100 kupuji JÁ. Nutně všechna ta drobně vyšitá loga potřebuji cítit na těle, abych si vytvořila alespoň iluzi noblesní kancelářské práce.

Kamarád mi poradil, že aby byl blog hodnotný a vy se k němu vraceli, musí vám přinést informaci, která vám zkvalitní nebo zpříjemní život.
Takže ta kvalitní: Vinařství není jediný obor, ve kterém je být overdressed intelektuální sebevraždou, neriskujte zbytečně :-)
A ta příjemná: Suchá Pálava 2015 v pozdním sběru z vinařství Jana Plačka. Přitáhla jsem ji včera osobně z Moravských Bránic až k nám do skladu, právě jde do prodeje a je výborná!



PS: Tahle knížka na mě včera vyskočila z  Instagramu: The Unfiltered Guide to Working in Wine, by Hillary Zio. Xlibris.com (2016). Že by ještě něco, co nevím?


Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.