Hudební festival Znojmo, 7.-24.7.2016

Dvanáctý ročník Hudebního festivalu Znojmo je věnován W. A. Mozartovi.
Festival nastuduje jeho Dona Giovanniho. Hlavní role se zhostí hvězda první velikosti světové opery basbarytonista Adam Plachetka, sólista Vídeňské státní opery a Metropolitní opery New York.

Hudební festival Znojmo tmelí hudbou to nejlepší, co Znojemsko nabízí. Na originálních místech historického královského města Jižní Moravy pořádá excelentní koncerty vynikajících českých i zahraničních umělců. Každý koncert podává společně se špičkovými víny vyhlášeného znojemského regionu.
Jednotícím prvkem Hudebního festivalu Znojmo je dosažení maximální možné kvality a autenticity na všech koncertech i inscenacích. Osou festivalu je vlastní nastudování a uvedení operního nebo baletního díla v dobové interpretaci v několika reprízách. Každý ročník se zaměřuje na hudbu významného hudebního skladatele, v jejímž duchu se nesou všechny koncerty i doprovodné akce.
Festivalová dramaturgie přináší publiku širokou paletu hudebních stylů. Propojuje zdánlivě nespojitelné a bourá hranice mezi žánry.  Za hudbou v provedení vynikajících českých i zahraničních umělců zve posluchače na atypická místa, mezi která bezesporu patří zchátralý zámek v Uherčicích, Národní park Podyjí, nádvoří historických domů, kostely či radniční věž. Koncerty také z velké části připravuje pod širým nebem.

Celá řada koncertů v průběhu Znojemského hudebního festivalu nabízí svým žánrovým rozpětím hudební zážitek každému posluchači. Ať již jde o koncerty malých nadaných umělců, renomovaných sólistů, komorní koncerty, koncerty napříč žánry nebo třeba koncerty jazzové.
Součástí festivalu je i oblíbený doprovodný program pro dospělé i pro ty nejmenší – hudba v ulicích, setkání na pomezí Česka a Rakouska v mystické místě Heiliger Stein, dětské hudební odpoledne, jazzové matiné v úchvatné přírodní scenérii Národním parku Podyjí, putováni za varhany v kostelích několika obcí v kraji, noční karneval, vinné degustace a mnohé další.


Více se o Hudebním festivlau Znojmo dozvíte a lístky na koncerty koupíte na www.hudbaznojmo.cz.


 
Festivalová vína

Hudební festival Znojmo se od začátku snaží provázat přitažlivou hudbu s nezaměnitelným vínem znojemského regionu. V rámci festivalu vzniká každý rok unikátní limitovaná edice festivalových vín. Festivalová vína bude letos moci zakoupit i na Vinotrh.cz, který se tak stává oficiálním vinným e-shopem festivalu Hudba Znojmo.

Všechny koncerty jsou tak doprovázeny ochutnávkou vín podávanou vždy vybraným vinařstvím. A jelikož k dobrému vínu patří i lahodné jídlo, připravuje pro festival několik znojemských restaurací i speciální festivalová menu.
Patronem znojemského festivalu je houslový virtuóz Pavel Šporcl.
Hudební festival Znojmo je členem České asociace festivalů.

foto © Lenka Jíšová, 2015
x
[Error loading the WebPart 'Pux_Redirect' of type 'Pux-Redirect']
[Error loading the WebPart 'Pux_RemoveRedirectedOldURL' of type 'Pux-RemoveRedirectedOldURL']