Královský set VINO HORT / kolekce

Kód kolekce: VIN.0448 Královský set VINO HORT obsahuje dvě vín královské řady VOC Znojmo z vinařství HORT, a to Veltlínské zelené 2019 a Ryzlink rýnský 2018 v dárkové krabici. Prestižní označení Královské řady VOC Znojmo mohou získat vína odrůdy Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon, která splní nepřísnější kritéria. Vína Královské řady přichází na trh teprve v okamžiku, kdy jsou vyzrálá k dokonalosti, tedy nejdříve po 18 měsících od sběru hroznů. Vína nazrálá na lahvi mají šanci dosáhnout vyšší úrovně, jsou extraktivní, s dlouhotrvající perzistencí, jedinečná ve vůni i chuti. Královská řada symbolicky vzdává hold královskému městu Znojmu. Na trh bývá uvedena vždy 28. září, na svátek svatého Václava, patrona vinařů, v nejdůležitějším období vinařského roku.
886 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2018 | 0,75l | VOC | VINO HORT

Tento mimořádný rýňák byl zařazen do exkluzivní Královské řady VOC Znojmo v srpnu 2022. „Máme radost, že naše víno opět dosáhlo na nejvyšší metu VOC ZNOJMO, kterou je právě Královská řada. Ryzlink z polohy Dobšice U Hájku odráží spojení polohy s odrůdou. Do dvou až tří let bude petrolejový, tedy víno pro opravdové vyznavače nazrálých ryzlinků,“ hodnotí úspěch svého ryzlinku Jiří Hort. Dle tradice se nové víno Královské řady uvádí na trh 28. září, u příležitosti svátku sv. Václava. Víno budeme poprvé expedovat v pondělí 3. října 2022, objednávat můžete již nyní!

detail vína
0 | 0l | Dárek | VINO HORT

Papírová kazeta VINO HORT na 2 láhve vína.

detail vína
2019 | 0,75l | VOC | VINO HORT

Veltlínské zelené ročníku 2019, které bylo v srpnu 2021 mezi prvními veltlíny zatříděnými do nejvyšší tzv. Královské řady VOC Znojmo. Víno má žlutavou barvu a díky zrání na akátovém sudu získalo jemnou nasládlou vůni vyzrálého dužinatého ovoce. Víno je velmi suché, ale zároveň hladké a dlouhotrvající v ústech. Je předurčeno k delšímu skladování. Pochází ze staré vinice, která obdařila víno silnou mineralitou v závěru chuti. V prodeji od 28. 9 . 2021!

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.