Sauvignony

Kód kolekce: VIN.0265 Sauvignon Blanc je jedno z nejvýraznějších a nejlépe identifikovatelných vín dle aroma a chutě. Vyrábí se na celém světě v široké škále stylů. Jeho poznávání je bez nadsázky koníčkem na celý život. Potkat tak můžete Sauvignony různých klonů, z různých vinařských oblastí lišících se podnebím i půdními podmínkami, Sauvignony vyrobené z hroznů sklizených v odlišných stupních zralosti nebo fermentované různými druhy kvasinek. V této kolekci najdete šest Sauvignonů ze Znojemska reprezentujících různé vinařské styly. Mladý a svěží Sauvignon nového ročníku s pověstným germánským štichem ochutnáte ve vzorku z vinařství ARTE VINI. Nejsušší je Sauvignon od Špalků ovlivněný výrobou v režimu BIO i nezaměnitelným terroir Kraví hory. Stejně silně se vliv terroir projevuje v železitě-minerální dochuti Sauvginonu Staré hory z vinařství REGINA COELI. Znovínský Sauvignon RETRO je představitelem dnes už málo vídané silné kopřivové chuti, příznačné pro znojemské Sauvignony dob dávno minulých. Sauvignon z Vinařství HANZEL reprezentuje značku VOC Znojmo, lze jej tedy považovat za typický Sauvignon ze Znojemska a méně tradiční sladkou verzi Sauvignonu ochutnáte ve vzorku z vinařství Piálek & Jäger z řady Dolce Vita.
1 251 Kč
vyprodáno

Více se o odrůdě Sauvignon dozvíte v našem článku Sauvignon Blanc - známý neznámý, doporučujeme!
 

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Piálek & Jäger

Poetickým názvem Dolce Vita tedy Sladký život nazvali tento polosladký Sauvignon, pozdní sběr, ročníku 2016 vinaři z Nového Šaldorfa Kamil Piálek a Jaroslav Jäger. Nepopiratelně tím míří ke zdůraznění tradičních italských hodnot, k nimž v první řadě patří pozastavit se u dobrého jídla a u sklenice vína s přáteli. Tato odvážná variace sauvignonu se zbytkovým cukrem má úžasnou vůni tropických plodů a v chuti kombinaci broskví a přezrálého ovoce s příjemnou kyselinkou. Ideálně ke kombinaci se sladkými dezerty nebo pálivou kokosovou omáčkou. Víno bylo vyrobeno ve speciální limitované edici. Žijte Dolce Vita a dopřejte si radostný život plný jednoduchého luxusu se skleničkou tohoto Sauvignonu!

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Špalek

Suchý Sauvignon v pozdním sběru ročníku 2017 byl vypěstována i vyroben v BIO režimu vinařství ŠPALEK. Typický znojemský Sauvignon angreštového typu s harmonickou kyselinou přichází na trh příjemně vyzrálý.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství Arte Vini

Suchý Sauvignon ročníku 2018 ze sklepa Reného Vrátila, sklepmistra vinařství Arte Vini. V bohaté ovocné vůni převládají tóny angreštu a rybízu s decentním náznakem černého pepře. Chuť je plná, extraktivní a minerální. Suchý Sauvignon se obecně hodí k lehčím pokrmům i pokrmům s výraznější úpravou. Zkuste kombinaci s variacemi těstovin dochucenými parmezánem či pokrm s výraznější úpravou bílé ryby.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Styl – způsob výroby tohoto „RETRO“ Sauvignonu byl nastaven tak, jak to bylo obvyklé v 50. až 80. letech minulého století. V případě Sauvignonu je to delší ležení pomletých bobulí před lisováním (2 – 3 dny) bez větší teplotní regulace výroby vína a bez větších zásahů do vína až do fáze nalahvování. Výsledkem je Sauvignon s intenzivní kopřivovou vůní, suchý, s příjemnou vyšší kyselinkou a chuťovými substancemi tak, jak se na viniční trati „ Na vinici – Šatov“ v roce 2016 vytvořil. Takovéto typy Sauvignonů proslavily Znojemsko ve druhé polovině minulého století. Velký podíl na slávě znojemských Sauvignonů měla generace, která nás ve Znovínu předcházela a která nás do tajů výroby zaučovala. Na etiketě byly použity motivy původní etikety z roku 1947, a to Vinařsko ovocnářského družstva ve Znojmě, na které dnes Znovín Znojmo navazuje. Víno bylo oceněno zlatou medailí na mezinárodní soutěži vín VINO LJUBLJANA 2017, Slovinsko.

detail vína
2017 | 0,75l | VOC | Vinařství HANZEL

Sauvignon zatříděný do apelačního systému VOC Znojmo v dubnu 2018. Víno s brilantně čistou zlatavou barvou, intenzivní ovocnou vůní s nádechem čerstvě posečené trávy a tóny angreštového kompotu a svěží broskve. Chuť je šťavnatá, pikantní, s dlouhým ovocným závěrem. Vychlazený Sauvignon poslouží nejen jako osvěžující aperitiv, ale hodí se rovněž k různě upraveným rybám a drůbeži, lehce kořeněným masovým pokrmům nebo jen tak k salátům.

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno jasné žlutozelené barvy, v aromatu patrné tóny žlutých mirabelek a citrusů přecházející do jemně travnatého výrazu. Harmonická kyselina, pevná struktura a železitě-minerální dlouhá dochuť. Doporučujeme ke kachní terině podlévané suchým serry. Hodí se ke králičímu ragú na bílém víně. Geniálně doplňuje jablečnou šarlotu, či pařené sýry typu mozzarella se zeleným olivami.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.