DomůNabídka vín Bílé víno Chardonnay APRI 2015 KOR.0048
Chardonnay APRI 2015
Chardonnay APRI 2015 Chardonnay APRI 2015
~/getmetafile/0ba478d4-e49c-44a6-bba2-92f2445fcb72/photo.aspx, 1, 0

Chardonnay APRI 2015

Vinařství THAYA | KOR.0048  |  suché  |  moravské zemské | 2015 | 0,75 l | alk: 13,5 % | zbytkový cukr: 0 g/l | kyseliny: 0 g/l

Exkluzivní Chardonnay z řady APRI hnanického vinařství Trávníčke a Kořínek. Apri znamená kanec a zatímco tato zvířata se ráda prohánějí v dubových hájích, vína této řady zrají v barikových dubových sudech legendární firmy Francois Fréres. Víno leží na nových barikových sudech minimálně 15 měsíců a dále pak nazrává na lahvích. Vína řady APRI se vyznačují velkým potenciálem k archivaci, plností a elegancí nejen ve vůni ale i v chuti. Toto Chardonnay je hodnoceno 90 body v Průvodci nejlepšími víny ČR 2017-18: Jiskrá tmavě žlutá barva s měďnatými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je intenzivní, čistá, s nádechem lískových a para ořechů, s podtóny přezrálého exotického ovoce, jako je mango a papája. Chuť je bohatá, opulentní, šťavnatá, s příjemnou strukturou vanilky a dřeva. Dlouhý, ovocný závěr.

Objem 0,75 l
Alkohol 13,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu KOR.0048
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže 9/15/CH
Vinařská oblast Hnanice
Viniční trať U Chlupa

Vinařství THAYA Vinařství THAYA vzniklo transformací vinařství  Travníček a Kořínek, které již mělo své místo na vinařské scéně světové i domácí. Jméno se změnilo, avšak filozofie a přístup zůstává.

Základem pro výjimečné víno je kvalitní vstupní surovina.  Proto v současné době hospodaří vinařství THAYA na zhruba 105 ha vlastních vinic ve vyhlášených vinařských obcích na Znojemsku. Vinaři THAYA vědí, že technologie výroby se neustále vyvíjí. Jak sami říkají, nechtějí „zamrznout“ a proto pracují s moderními technologiemi a své know-how neustále posunují kupředu. Současně ale respektují tradiční postupy. Signaturní je v tomto vinařství výroba vín v různých typech dřevěných sudů.

V současné době buduje vinařství své nové sídlo v obci Havraníky na Znojemsku
  Více zde

565 Kč
vyprodáno


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.