DomůNabídka vín Bílé víno Chardonnay APRI 2015 KOR.0048
Chardonnay APRI 2015
Chardonnay APRI 2015 Chardonnay APRI 2015
~/getmetafile/0ba478d4-e49c-44a6-bba2-92f2445fcb72/photo.aspx, 1, 0

Chardonnay APRI 2015

Vinařství Trávníček a Kořínek | KOR.0048  |  suché  |  moravské zemské | 2015 | 0,75 l | alk: 13,5 % | zbytkový cukr: 0 g/l | kyseliny: 0 g/l

Exkluzivní Chardonnay z řady APRI hnanického vinařství Trávníčke a Kořínek. Apri znamená kanec a zatímco tato zvířata se ráda prohánějí v dubových hájích, vína této řady zrají v barikových dubových sudech legendární firmy Francois Fréres. Víno leží na nových barikových sudech minimálně 15 měsíců a dále pak nazrává na lahvích. Vína řady APRI se vyznačují velkým potenciálem k archivaci, plností a elegancí nejen ve vůni ale i v chuti. Toto Chardonnay je hodnoceno 90 body v Průvodci nejlepšími víny ČR 2017-18: Jiskrá tmavě žlutá barva s měďnatými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je intenzivní, čistá, s nádechem lískových a para ořechů, s podtóny přezrálého exotického ovoce, jako je mango a papája. Chuť je bohatá, opulentní, šťavnatá, s příjemnou strukturou vanilky a dřeva. Dlouhý, ovocný závěr.

Objem 0,75 l
Alkohol 13,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu KOR.0048
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže 9/15/CH
Vinařská oblast Hnanice
Viniční trať U Chlupa

Vinařství Trávníček a Kořínek Vinařství Trávníček a Kořínek je vinařstvím, kde víno a jeho krása nejsou
jen pouhou prací, ale je to především srdeční záležitost všech pracovníků našeho vinařství. Osobitý přístup, pečlivost a poctivá práce na vinicích i ve sklepě Vám zaručují neopakovatelný zážitek u sklenky dobrého vína.

Vinohrady Vinařství Trávníček a Kořínek se rozkládají na třech hnanických viničních tratích - Knížecí vrch, Fládnická a U Chlupa - o celkové rozloze 23 hektarů. Všechny vinice jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce.  Poloha vinic a specifické přírodní podmínky zaručují vínům jejich plnost a vyšší aromatiku.

Vinařství Josefa Trávníčka a Petra Kořínka se zaměřuje především na typické odrůdy Znojemska – Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Daří se zde, ale i dalším odrůdám, jmenovitě Ryzlinku vlašskému, burgundským Pinotům, Tramínu červenému a z červených odrůd především Dornfelderu a Cabernet Moravii.


Více zde

565 Kč
vyprodáno


x