der Ilgner SPRUDEL

der Ilgner SPRUDEL

Vinařství Špalek
SPA.0076  |  sladké  |  perlivé | 2018
235 Kč
vyprodáno

Popis produktu

SPRUDEL je alkoholický šumivý nápoj z ručně sbíraných květů černého bezu z Nového Šaldorfa. V roce 2018 jej vyrobili ve vinařství ŠPALEK poprvé jako novinku značky der Ilgner - Rakušan na Jižní Moravě. V této řadě představuje vinařství lokální bio-speciality inspirované často rakouskými tradicemi. Bublinky v tomto šumivém nápoji jsou výsledkem kvašení v láhvi. Přírodní sediment je nedílnou součástí nápoje. Podávejte ledově vychlazené!

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
5,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
SPA.0076
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
S88-2018
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.