Quatre - Štverka 2016

Quatre - Štverka 2016

Dobrá Vinice
DVP.0017  |   |  moravské zemské | 2016
290 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Naturální víno autentického vinaře Petra Nejedlíka z vinařství Dobrá vinice, Nový Šaldorf. Jde o suché cuvée čtyřech burgundských odrůd: Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Blanc a Pinot Noir, které byly kvašeny společně. Lisovány byly celé hrozny. Víno zrálo 11 měsíců na kvasnicích v nových dubových sudech o objemu 600 a 225 litrů. Víno není filtrováno. Víno má zlatavou barvu s lehkými odstíny růžové. Vůně je jemná, přesto intenzivní a vytrvalá. Připomíná žluté ovoce, směs mandlí a exotického koření. Chuť je svěží, mladá a plná s lehkým podtónem ušlechtilého dřeva , vanilky a minerality. Hodí se k úpravám červeného masa se světlými omáčkami (kořenová zelenina) , k tuňákovi, k sýrům.

Dobrá Vinice


Vinice a hrozny se v Dobré vinici pěstují v souladu s přírodou,
ošetřují se na bázi biologické, nikoliv chemické, používají se postřiky z přírodních produktů jako jsou např. kopřivy, přeslička apod. Hnojivo je také na přírodní bázi – koňský a kravský hnůj.

Úrodnost vinných keřů je přísně regulována pod 60 q/ha (pod 45hl/ha), všechny práce s révou a sběr hroznů probíhají ručně.
Zralost hroznů není určena pouze obsahem cukrů, ale skutečným (enologickým) vyzráním všech složek hroznu: tj. cukernatostí, obsahem a složením kyselin, zralostí taninů a buketních složek (jadérka, slupky).

Víno zraje v pískovcových sklepích dobré Vinice (ranně třetihorní mořská sedimentační vrsva), kde jsou ideální podmínky pro zrání vína v sudech a ležení vína v lahvích.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
1 g/l
Kyseliny
5,4 g/l
ID produktu
DVP.0017
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
24,6 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
Q1968/16
Vinařská oblast
Velké Bílovice
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.