Rotgipfler

Rotgipfler

Vinařství HANZEL
HAN.0075  |  suché  |  moravské zemské | 2014
120 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Rotgipfler, neboli Červenošpičák, je stará moštová odrůda, sponánní kříženec odrůd Tramín a Veltlínské červené. Jde o nevšení víno jiskrné zelenkavé barvy se žlutavými odlesky. V jeho vůni najdete nasládlé ovocné tóny po mandarinkách a tropickém ovoci. V dochuti zaujme výraznější kyselinka, lesní jahody a zralé ovoce, závěr je plný a extraktivní se stopami jemného koření. Doporučujeme kombinovat s typickými pokrmy asijské kuchyně, s mořskými plody a se sýry.

Vinařství HANZEL

Vinařství HANZEL navazuje na dlouholetou rodinnou tradici výroby vína, předávanou z generace na generaci. Cílem vinařství je výroba kvalitních přívlastkových vín z hroznů vypěstovaných na význačných viničních tratích v okolí Miroslavi, jako jsou např. Weinperky, ležící na úpatí Markova kopce, či Volné pole.

Vína Vinařství HANZEL jsou vyráběna tradičním způsobem za použití nejmodernější technologie, která zaručuje šetrné zpracování hroznů. Maximální důraz kladený na kvalitu hroznů a jejich šetrné zpracování dává našim vínům výjimečný a osobitý charakter.

Novinka: 4x Tramín červený Hanzel DNA

V roce 2017 představilo vinařství Hanzel unikátní sadu čtyř Tramínů. Promítá se do ní práce vinohradníků, sklepmistrů, mistrů bednářů i přírody na samotném jihu Moravy. Tramín z jedné vinice změnil díky čtyřem různým způsobům zrání a práci sklepmistra svou výslednou chuť, vůni i barvu. Více se o celé kolekci dozvíte ZDE.
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
10,5 %
Zbytkový cukr
9 g/l
Kyseliny
8,3 g/l
ID produktu
HAN.0075
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
2-3 roky
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
5514HA
Vinařská oblast
Miroslav
Viniční trať
Weinperky
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.