Vinotrh www.vinotrh.cz  |  e-shop se znojemskými víny
Datum vydání: 25. 2. 2021 - Newsletter No.311
Nová vína, nové výrobní prostory

Milí přátelé znojemského vína,
již dvakrát o sobě letos dalo významně vědět vinařství THAYA, a to když získalo titul Šampiona Salonu vín ČR pro rok 2021 za Pinot Blanc 2018, ps, (v prodeji bude bohužel již pouze v NVC Valtice) a nominací do finále prestižní tuzemské soutěže Vinařství roku 2020 v kategorii střední vinařství.
Tento týden přidáváme z vinařství THAYA do prodeje první přívlastkové novinky ročníku 2020, a to kabinetní Sauvignon a Cuvée Rosé. Ochutnat je můžete samostatně nebo spolu s profilovým výběrem vín v kolekci THAYA – finalista Vinařství roku. Najdete v ní dále Rýňák a Veltlín VOC Znojmo ročníku 2019, typicky švestkové Svatovavřinecké 2018 příjemné lahvové zralosti a špičkový Sauvignon 2019 z nejvyšší řady vinařství APRI, který zrál na sudech z francouzského dubu.
 

THAYA - finalista Vinařství roku:
 

Pozornost na sebe vinařství THAYA poutá i stavbou neobvykle rozsáhlého areálu vinařství v blízkosti obce Havraníky.
Kromě výrobních prostor, sídla společnosti a velkého sklepa zde hodlá vinařství rozšířit své služby do oblasti vinařské turistiky. Těšit se můžete na ubytování v samostatných apartmánech i hotelových pokojích, služby wellness, možnosti kongresové turistiky a zejména na originálně řešenou restauraci se zahradou, která se bude nacházet v původním objektu sýpky, jenž je ústředním bodem celého areálu. Samozřejmě nebudou chybět degustační prostory a prodej vína. .
 Novinka týdne: VZ EXTRA 2020
V prodeji je nový ročník oblíbeného Veltlínského zeleného EXTRA 2020 od Piálka & Jägra! V průběhu posledních let
se stalo EXTRA pilotním vínem vinařství. Jardův Veltlín „bez kompromisů“ opět slibuje nálož minerality, šťavnatosti a pepřnatné mandlovosti.
 
  Kompletní provoz areálu by měl být spuštěn na letní sezonu roku 2022. Už letos na jaře se do vznikajícího komplexu přesune celá výroba. Tento významný okamžik hodlá vinařství oslavit uvedením tzv. Pyšného vína.
Znalce výrobkové řady vinařství THAYA nepřekvapí, že jeho etiketu by měla zdobit rytina páva, ve stylu etiket se zvířátky Pozdravy z Národního parku Podyjí. Mimochodem, na nový ročník „zvířátek“ se můžete těšit už v nejbližších jarních měsících i u nás.


Dnes představovaný kabinetní Sauvignon 2020 z vinařství THAYA, jsem měla možnost ochutnat se sklepmistrem vinařství Jakubem Smrčkou přímo při lahvování. Pro kondici vína to není zdaleka ideální okamžik, víno bylo přesto příjemně živé, jiskřivé barvy, s ovocitou chutí broskví a angreštu a pikantní kyselinkou.
I když jde o víno základní řady vinařství THAYA, na kvalitu se zde můžete spolehnout. Jak říká Jakub: „Z našeho sklepa neodejde špatné víno, nezáleží na tom, jak drahé je.“ Myslím, že je to nejlepší vizitka vinařství, o kterém ještě hodně uslyšíme.

Krásný den ze Znojma,
  v       Kompletní nabídka vín ze Znojemské vinařské podoblasti na www.vinotrh.cz.