Zpět
  • ART-0019_P_upr.png
  • LAH-0063_H.png
  • PAJ-0015_P.png
  • SPA_0009_P.png
  • TAO-0003_H.png
  • ZNO_0002_P.png

Australský vinařský odborník doporučuje

Mike Mazey, autor právě vycházející knihy WineWords, hodnotí a doporučuje moravská vína!

Mimořádně silný příběh se váže k naší pilotní kolekci vín pro tento měsíc. Hlavní postavou v něm je australský oenolog Mike Mazey trvale žijící v Brně. Po působení v několika australských i českých vinařstvích Mike nyní pracuje jako lektor vinařské angličtiny v renomované jazykové škole MKM, podílí se na kurzech vinařského marketingu v Národním vinařském centru Valtice a reprezentuje ČR na mezinárodních veletrzích vína.

Požádali jsme Mika, aby pro vás vybral do ucelené kolekce ta, podle něj, nejzajímavější vína z naší nabídky.  A jeho výběrem i hodnocením jsme sami nadšeni! Nyní máte i vy možnost vybraná vína ochutnat a porovnat s ním svoje vlastní hodnocení.V těchto dnech navíc vychází kniha WineWords, s podtitulem Angličtina pro vinařské profesionály i milovníky vína, kde je Mike Mazey hlavním ze čtyř spoluautorů. Ojedinělý projekt unikátní učebnice vinařské angličtiny se zrodil v hlavě mecenášky projektu, spoluautorky knihy a okouzlující dámy, paní Pavlíny Megové, majitelky jazykové školy MKM. Na knize se dále autorsky podíleli Petr Očenášek a Vladimír Moškvan, milovníkům znojemských vín dobře známý z dlouholeté spolupráce se Znovínem Znojmo.

A pozor, kromě získání unikátní kolekce vín dle Mika Mazeyho dnes můžete i soutěžit o jeden z prvních výtisků jeho knihy WineWords! 

Komentáře Mike Mazeyho k jednotlivým vínům:

Vinařství LAHOFER: Sauvignon VOC 2014
"Citronově zelená barva, výrazný černý rybíz, máta a bylinky ve vůni. Intenzivní ovocná chuť s  vybalancovanou šťavnatou kyselinkou a dlouhou dochutí. LAHOFER je dnes jedním z vedoucích vinařství na Znojemsku a jednoznačně stojí za pozornost sledovat, zda se mu podaří udržet výjimečnou úroveň v produkci bílých vín. S potěšením jsem zařadil jedno z jejich vín na prezentaci České republiky v rámci mezinárodního vinařského veletrhu ProWein Düsseldorf na jaře letošního roku."

Vinařství ŠPALEK: Staré Vinařství - PETIT EDELSPITZ Sauvignon Blanc 2009
"Víno jasné a syté barvy žlutých až zlatavých odstínů. Ve vůni výrazné aroma meruněk, medu a toustu. V chuti bohaté, s plnou strukturou a dlouhým silným závěrem. Vynikající příklad nazrálého bílého vína z jižní Moravy. Oceňuji náročnou práci a úsilí nutné k vytvoření vína tohoto stylu. Výsledky jsou jasné. Metoda EDELSPITZ produkuje bohatá, silná a intenzivní vína s mimořádných potenciálem ke zrání."
Pozn.: Projekt s názvem EDELSPITZ 1884 vznikl ve vinařství Špalek v roce 2008. U této metody je víno vyráběno tak, jak ho připravovali naši předci v druhé polovině devatenáctého století.

Vinařství Piálek a Jäger:  Veltlínské zelené Extra 2014
"Jasná, citronově zelená barva. Víno se projevuje nádherným aroma bílých květů a bílého pepře, které přechází i do chuti. Pikantní, svěží až křehká chuť s osvěžující citronovou kyselinkou je doplněna chutí čerstvě natrhaného ovoce. Výborná perzistence. Kvalita vín napříč nabídkou vinařství Piálek a Jäger na mne udělala opravdu dojem. Těším se do budoucna na další vzorky z tohoto vinařství."

ZNOVÍN ZNOJMO: Ryzlink vlašský 2012
"Víno brilantní, citronově žluté barvy s vůní, která doslova vyskakuje ze sklenice. Tato impozantní aromatická intenzita je charakterizována tóny květin, bílé broskve a parfému. Chuť je plná a bohatá se vzrušujícími nazrálými tóny medu a toustu, vše perfektně vybalancované šťavnatou kyselinkou. Znovínu se už roky daří držet produkci mimořádných vín kontinuálně vysoké kvality. Tohle víno navíc reprezentuje působivou kombinaci – jedna z nejtypičtějších místních odrůd vín pěstovaná na jedné z nejúžasnějších vinic v této republice, na vinici Šobes."
Pozn.: Tuto lahev už v prodejnách Znovínu nenajdete a i v našem e-shopu je jich už jen pár desítek - stejně jako celé této unikátní kolekce!!

Vinařství Trpělka a Oulehla, REGINA COELI: Rulandské modré 2011
"Sytá rubínová barva s granátovými tóny působí překvapivě mladistvě. Úžasně bohatá vůně s širokou škálou aroma, které zahrnuje maliny, třešně, kávu nebo čokoládu. Tělo vína je plné s intenzivní chutí ovoce a koření, charakteristické hedvábnými taniny a dlouhým závěrem. Považuji tohle víno za jeden z nejlepších příkladů moravského Pinot Noir. Regina Coeli je jednoznačně jedním z vedoucích vinařství v produkci červených vín v této zemi."

ARTE VINI: Franovka 2013
"Víno jasné rubínové barvy s pulsujícím ovocným aroma třešní a švestek. Silný zemitý dojem. V chuti ovocně intenzivní a šťavnaté víno s tóny červené řepy a rebarbory. Chuť je zároveň kořenitá, s kouřovými taniny a osvěžující kyselinou. Opravdu nevím, proč tolik lidí tvrdí, že na Moravě se dělají dobrá jen bílá vína. Tohle víno je příkladem, že na Moravě se daří vyrábět červená vína vysoké kvality!"

Autentické záznamy hodnocení vín, vhodné zejména pro zájemce o anglickou vinařskou terminologii:


Stručný přehled vín v kolekci dle Mika Mazeyho:

VINAŘSTVÍ LAHOFER Sauvignon VOC
2014 | 0,75 l | VOC
detail vína
REGINA COELI Rulanské modré
2011 | 0,75 l | pozdní sběr
detail vína
VINAŘSTVÍ ŠPALEK PETIT EDELSPITZ Sauvignon Blanc
2009 | 0,75 l | moravské zemské
detail vína
VINAŘSTVÍ PIÁLEK & JÄGER Veltlínské zelené EXTRA
2014 | 0,75 l | pozdní sběr
detail vína
ARTE VINI Frankovka
2013 | 0,75 l | moravské zemské
detail vína
ZNOVÍN ZNOJMO Ryzlink vlašský
2012 | 0,75 l | pozdní sběr
detail vína


POZOR - kolekce v prodeji pouze v omezeném množství! 

Děkujeme Miku Mazeymu za účast v našem projektu Ochutnej VINOTRH a paní Pavlíně Megové za věnování knihy WineWords jako výhry do naší říjnové soutěže. Více informací o knize WineWords, autorském týmu a zejména možnostech její koupě najdete na www.winewordsthebook.com. Výborný tip na vánoční dárek!

Ilustrační fota k tomuto článku s laskavým svolením autorů projektu WineWords.
 

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.
 
Tuto akci nelze kombinovat s ostatními akcemi na Vinotrh.cz a je platná do 31.10.2015.
x
[Error loading the WebPart 'Pux_Redirect' of type 'Pux-Redirect']
[Error loading the WebPart 'Pux_RemoveRedirectedOldURL' of type 'Pux-RemoveRedirectedOldURL']
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.