Koupí těchto vín přispějete na Alzheimer nadační fond


Unikátní edice alzheimer vín, jejichž smyslem je přispět k financování diagnostiky a léčby Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění mozku. Výtěžek z prodeje vín s etiketou A poputuje na konto Alzheimer nadačního fondu, kde následně podpoří konkrétní projekty.
Patrony projektu jsou herečka Alena Antalová a režisér Jan Hřebejk .

Aktuálně můžete přispět koupí těchto vín:
  • Cuvée A RH +, Vinařství ŠPALEK, Znojemská vinařská podoblast
  • Sekt A, Vinařství LAHOFER, Znojemská vinařská podoblast
  • St. Laurent A, Školní statek Mělník, Mělnická vinařská podoblast
  • Rosé A, Arte Vini, Znojemská vinařská podoblast 


Alzheimer můžete koupit také jako originální šestici s názvem Nadační kolekce!


 

Jak se zrodil nápad na alzheimer víno pro nadační fond?

Alzheimer nadační fond byl založen roku 2011. Nápad na alzheimer víno pro nadační fond vznikl v roce 2013, a to samozřejmě nad sklenkou dobrého vína, při debatě Šárky Kovandové (ředitelka Alzheimer nadačního fondu) s kamarády, Šárkou Duškovou (šéfredaktorkou časopisu Víno Revue) a Jindřichem Duškem (designérem a tvůrcem etikety Cuvée A) o tom, jak může víno pomoci.

Prvním alzheimer vínem bylo Cuvée A z Nového vinařství. Ve vinném klubu Bokovka se tehdy sešlo pět odborníků a nadšených milovníků vína, z nichž každý přispěl svým umem pro dobrou věc: Jan Hřebejk (režisér, spolumajitel vinného klubu Bokovka a patron Alzheimer nadačního fondu), Marek Špalek (ředitel Nového Vinařství a.s.), Šárka Dušková (šéfredaktorka časopisu Víno Revue), Roman Novotný (Sommelier, restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise), Šárka Kovandová (ředitelka Alzheimer nadačního fondu).Více se o Alzheimer nadačním fondu a jeho aktivitách dozvíte na www.alzheimernf.cz.

 
x