Vinařství Josef Kořínek


V únoru roku 2015 se vydal na dráhu sólového vinaře
Josef Kořínek, mladší z bratrů Kořínkových, působících
do té doby společně ve Vinařství Kořinek, s.r.o.

Nové vinařství Josefa Kořínka tak navazuje na tradici výroby vína v rodině Kořínků a zúročuje jeho dlouhé roky práce v oboru pěstování a výroby vína.

Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník
  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty
12  

Charakteristika vinařství

V současné době obhospodařuje vinařství Josefa Kořínka čtyři hektary vinohradů, jejichž odrůdová skladba je tvořena především typickými odrůdami pro Znojemsko – Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Dále pěstuje Dornfelder, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia a Frankovku.

Vinice Josefa Kořínka  se nachází ve vinařské obci Hnanice na dvou viničních tratích – Knížecí vrch a Fládnická. Viniční trať Knížecí vrch  se nachází jihozápadně od obce Hnanice. Hranici viniční tratě tvoří silnice (spojující obec s hraničním přechodem Hnanice – Mitterretzbach), státní hranice a hranice Národního parku Podyjí. Na této viniční trati má Josef Kořínek dvě vinice a to vinici TOČNA a vinici ZA SKLEPY. Tato vinice se nachází vedle lesa Národního parku Podyjí jihozápadně od obce Hnanice. Zde končí bývalá cesta pohraniční stráže na státní hranici s Rakouskem – Točnou. Od toho vznikl název vinice. Tato vinice se nachází jižně od obce Hnanice pod sklepní uličkou.

Stáří vinohradů je od 11 do 24 let. Vinice leží na rozhraní dvou geomorfologických soustav – Českého masivu a Karpatské soustavy. V podloží vinic převažují granitoidy a vápencové spraše, což dává tamním vínům jedinečný charakter. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce od 264 m.n.m. do 342 m.n.m. a jsou součástí Národního parku Podyjí. Vinice jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce, což zaručuje šetrnost k přírodě včetně redukce hroznů. Sběr hroznů probíhá pouze ručně, kdy je zajištěna selekce kvalitních hroznů.

Vinařství Josefa Kořínka se stalo záhy po svém vzniku členem sdružení VOC Znojmo.

Kromě vlastního vinařství provozuje Josef Kořínek i Vinný krámek u Rudgeruse, který najdete na výjezdu z obce Hnanice, jen pár set metrů od státní hranice s Rakouskem. Krámek u Rudgeruse má otevřeno každé odpoledne a vévodí vstupu do oblíbené hnanické sklepní uličky. V degustační vinotéce Vinného krámku u Rudgeruse můžete ochutnat nejen vína od Josefa Kořínka, ale také z celé řady dalších znojemských vinařství. Navíc zde najdete i další produkty místních producentů, jako jsou ovocné mošty, marmelády nebo bylinné čaje.
 
 Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.