Březnové novinky

Kód kolekce: VIN.0256 Takto kolekce je složena výhradně z vín nového ročníku 2018, která přišla do prodeje v březnu 2019. Kolekci otevírá tzv. Večerka, svěží Veltlínské červené rané z kounického sklepa Luboše Oulehly. Je kvašena kvasinkou z vinice. Vynikající poměr výkon cena, jak bývá v tomto vinařství pravidlem. Následuje angreštovo - broskvový Sauvignon „s ještěrkou“ ze Znovínu Znojmo, čistý, s pevným tělem a dlouhou dochutí. Ryzlink rýnský z vinařství SIMENON uzrál na 46 let staré vinici U sv. Urbana ve Vrbovci a krátce ležel na sudu. Vzácně pěstovaný Rinot je vzorkem z produkce Jana Plačka. Potěší chutí a vůní tropického ovoce s tóny čerstvě upečeného chleba. Také aromatický mladý Muškát z Vinných sklepů Lechovice má bohatou ovocnou chuť a příjemný zbytek cukru. Přívlastkově nejvyšším i nejsladším vínem této kolekce je Rulandské šedé z Vinařství HANZEL ve výběru z hroznů. Vyzrálá surovina se promítla do vysokého extraktu a bohaté plné chuti hrušek, másla a kandovaného ovoce. Skvělý výběr nových vín, doporučujeme!
943 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Vína označená nálepkou „ZELENÁ JEŠTĚRKA“ latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Ochutnejte Sauvignon z ročníku 2018, zaujme Vás bohatou vůní po citrusových plodech, angreštu a planých broskvích. V ústech potěší svěžestí, čistotou, mohutností těla a délkou chuťového projevu. Oceníte atraktivní příchuť po zelených hruškách, rynglích či pomelu. Můžete podávat například k drůbežímu masu nebo rybám. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2018 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství HANZEL

Harmonické víno, jehož jiskrná žluto-zelenkavá barva bude vyzráváním získávat na intenzitě. V plné vůni hledejte nasládlé ovocné tóny hrušky, medu, pomerančové kůry, másla a chlebovinky. Chuť je pro tuto odrůdu z viniční trati Lampelberg typická: plná, minerální, výrazně extraktivní, se stopami medu, kandovaného ovoce, s jemně slaným závěrem. Kombinovat je můžete s jemnou paštikou husích jater, telecím na grilu, nebo pečeným kuřetem s nádivkou.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství OULEHLA

Víno krásně zelenožluté barvy s živou jiskrou. Ve vůni lákavé, se svěžím hroznovým aroma, ve výrazu lahodně ovocito-moštové, s typickou kounickou minerální dochutí. Je příjemným překvapením ve své kategorii. Výjimečnost vína: kvašeno kvasinkou z vinice. Doporučujeme k letnímu vyzrálému ovoci (broskve, meruňky,) a čerstvé zelenině, výjimečně chtuný v kombinaci s tradiční sladkou kuchyní (vdolečky, palačinky). Doprovází vhodně jemné smetanové krémy s exotickým ovocem, servírujeme jej k čerstvým sýrům – mascarpone.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Vinné sklepy Lechovice

Polosuchý Muškát moravský ročníku 2018 z Vinných sklepů Lechovice. Víno světle zlatavé barvy, s muškátovou vůní, s tóny citrusů a lipového květu. Má bohatou ovocnou chuť s jemným zbytkem cukru a příjemnou kyselinkou. Doporučujeme k mořským plodům, paštikám a jemně sladkým dezertům.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství SIMENON

Suchý rýňák ročníku 2018 z vrboveckého vinařství SIMENON. Hrozny pochází z vynikající viniční tratě U svatého Urbana ve Vrbovci, která je stará 46 let! Mohutnější tělo dodalo tomuto svěžímu rýňáku krátké zrání na dubovém sudu.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Polosuché bílé víno méně známé odrůdy Rinot ročníku 2018 z Vinařství Jana Plačka. Jedná se o novou interspecifickou moštovou odrůdu révy - PIWI odrůdu. Byla vyšlechtěna v České republice. Je to kříženec odrůd Merzling a Pinot Gris. Rinot je odrůda, která je zatím v České republice pěstována pouze velmi vzácně. Barva vína je žlutozelená. Zprvu decentní vůně se postupně uvolní a cítíme zde čerstvě upečený chléb, tropické ovoce, aroma pražených sladkých mandlí. Chuť koresponduje s vůní, je jemná, decentní, se sladným zbytkovým cukrem a kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými dezerty, k paštikám, k drůbežímu masu. Výborné je snoubení s různými úpravami těstovin, k jemným ovčím sýrům či olivám.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.