DomůKolekce vín Červená

Červená

Kód kolekce: VIN.0190

Ještě před pár lety jsme červená vína servírovali s krásnou pohádkou o zdraví prospěšném resveratrolu. Dneska by to byla spíš dánská pohádka o tajemství spokojeného života hygge. Tak jak tak, zima bude vždy ideálním časem na sklenku červeného. V našem výběru moravských červených vín figurují nejtypičtější odrůdy, jako je Svatovavřinecké, Frankovka nebo Zweigeltrebe. Zajímavostí kolekce je Rulandské modré - Jubilejní víno Augustiniánského opata ze Znovínu Znojmo. Také Blauburger umí překvapit jemnou harmonií chutí s hladkou tříslovinou. Novinkou v nabídce je Cabernet Sauvignon z vinařství Jana Plačka.

1 071 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství HANZEL

Víno granátově červené barvy, v jehož vůni najdete jemný tón po povidlech, brusinkách a tmavém lesním ovoci. Chuť je sametově hebká, bez intenzivních tříslovin. Objevíte v ní jemná švestková povidla, brusinkový kompot či sušenou červenou papriku. Toto příjemně pitelné víno doporučujeme podávat ke specialitám ze zvěřiny a hovězího masa.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | REGINA COELI

Suché červené víno proslavené dolnokounické odrůdy Frankovka z vinařství Trpělka a Oulehla, Regina Coeli. Víno jasně granátového šatu s fialovou jiskrou. V buketu dominují tóny drobného zahradního ovoce (višně, přezrálé plody černého bezu), ve výrazu je typická odrůdovost ozvláštněna posíleným kořenitým aromatem (spálené dřevo, skořice) a typicky "kounickým" minerálním podtextem. V dochuti intenzivní, příjemně kořenité víno, vhodné k dennímu stolování. Doporučujeme k paprikovým uzeninám a grilovanému uzenému kolenu s ostřejším zelenino-česnekovým čatní. Výborný společník zvěřinových gulášů, překvapí s čokoládovými a karamelovými dezerty. Snoubí se skvěle s vyzrálejšími sýry typu camembert a brie.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z bobulí | ZNOVÍN ZNOJMO

„Jubilejní víno Augustiniánského opata“. Znovín Znojmo vyrábí jubilejní víno se souhlasem augustiniánského opata při jubileu založení kláštera na Starém Brně roku 1323. Je vyrobeno z hroznů, které dosáhly výjimečné cukernatosti (sladkosti) a víno se tak vyznačuje plností a mimořádnými aromatickými i chuťovými vlastnostmi. Hrozny pro výrobu vína pochází z vinařské oblasti Morava, podoblasti znojemské. Cukernatost, původ hroznů i chuťové vlastnosti tohoto vína s přívlastkem „pozdní sběr“ ověřila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, vlastní technologii výroby vína pak opat, aby odpovídalo požadavkům Kodexu kanonického práva na mešní víno. Navazuje tak na tradici výroby mešního vína z klášterních vinic. Starobrněnské opatství je v současnosti jediným opatstvím Řádu sv. Augustina na světě, dle privilegia papeže Benedikta XIV. z roku 1752. Ve znaku opata je písmeno E jako upomínka na zakladatelku kláštera, královnu Elišku Rejčku a symbol augustiniánů: otevřená kniha, která je v pozadí planoucího srdce protnutého šípem. Kniha je slovo Boží, jež proniklo srdcem a duší. Přímá charakteristika pro katalog: Poznejte bohaté Rulandské modré, které ohromí svou komplexností, ušlechtilostí, mohutností těla a délkou chuťového projevu. Po přivonění objevíte tóny po kouři, tabáku nebo kvalitní kávě. Při vychutnávání si užijte každý doušek tohoto velkého vína. Nepřehlédnete vyzrálé ostružiny, borůvky ale i čokoládu nebo kávové zrno. Oceníte krásnou, mohutnou, nasládle působící tříslovinu. Můžete podávat například k hovězímu masu nebo zvěřině. Víno má výborné předpoklady k archivaci.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Ladislav Musil

Suché červené víno odrůdy Svatovavřinecké z vinařství pana Ladislava Musila v Dolních Kounicích.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Špalek

Zweigeltrebe ročníku 2016, pozdní sběr, z vinařství rodiny Špalkovy je víno rubínově červené barvy, s vůní ostružin a sušených višní,chutí připomínající červené lesní plody se sametovou tříslovinou.Doporučujeme k telecímu a zvěřině.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Suché červené víno odrůdy Cabernet Sauvignon, ročník 2015, pozdní sběr, z rodinného vinařství Jana Plačka. Temně červená barva s granátovými odlesky. Zaujme vás pikantní zemitá vůně s tóny marmelády z černého rybízu s nádechem koření. Chuť je černorybízová, plná, kořenitá s vůní hořké čokolády a kakaa. Podávejte ke zvěřinovým specialitám. Ze sýrů vyberete s morou plísní nebo Camembert. Velmi dobře doprovázejí masitá jídla, zejména jehněčí pečeni, bifteky, krůtí maso nebo úpravy jídel s kořenitými omáčkami.

detail vína


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.