Cuvée

Kód kolekce: VIN.0219 Vína typu cuvée mají na Moravě dlouhou tradici a nutno říct, že od normalizačních směsek urazila k dnešním chuťově vymazleným cuvée opravdu dlouhou a úspěšnou cestu. V této kolekci jsme pro vás vybrali šestici nejzajímavějších cuvée, která potěší nejen kvalitou, ale i příběhem, který vznik správného cuvée provází. Cuvée Preiméra, jak už prozrazuje sám název, vytvořili Plačkovi poprvé, a to z odrůd Sauvignon a Rulandské bílé. Že se prototyp povedl, dokazuje množství ocenění a zejména zařazení cuvée do Salonu vín ČR 2018. Cuvée 25 z vinařství Regina Coeli vytvořil pan Luboš Oulehla k 25. výroční vzniku jejich vinařství a ve výběru nejlepších cuvée nemůže chybět. Špalkovo Cuvée A Rh+ zdobí příběh přímo charitativní. Cuvée bylo vytvořeno pro projekt A-vín, jejichž koupí přispíváte na Alzheimer nadační fond. Platí i pro tuto lahev! Sklepmistr vinařství SIMENON Lukáš Kovalský nechal ozdobit etiketu svého cuvée / Moje cuvée symbolem PAUSE. Vzkaz Mladého vinaře je jasný: zvolněte a dejte si pauzu s touto svěží kombinací veltlínu a muškátu. Kerka je signifikantní cuvée vinařství Vinice-Hnanice vytvořené z odrůd Kerner a Ryzlink rýnský. Na hrdle lahve najdete vtipný doplněk – tetovačku Kerku. Mimořádný příběh o tajemném a tajném poměru odrůd provází cuvée Tasovjanka z Tasovického vinařství. Kdo má ještě chuť číst, může si jej připomenout na našem v blogu v postu s názvem Tasovjanka a jiné ženy.
1 336 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Vinice Hnanice

Polosladké cuvée odrůd Ryzlink rýnský a Kerner pod značkou Kerka patří k oblíbeným vzorkům v produkce vinařství Vinice-Hnanice. Také lahve ročníku 2016 je na hrdle ozdobena tetováním s logem Vinice-Hnanice. Kerku tak do slova a do písmene můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Víno má zelenkavou barvu a vůni lučního medu a meruněk, která přechází i do chuti, kde je doplněna minerálními tóny a šťavnatou kyselinkou v závěru.

detail vína
2016 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství Špalek

Charitativní víno, cuvée Svatovavřinecké a Zweigeltreber ročníku 2016 z vinařství ŠPALEK. Zakoupením jedné lahve vína CUVÉE A Rh+ na našem e-shopu přispějete částkou 70,-Kč na účet Alzheimer nadačního fondu. www.alzheimernf.cz.

detail vína
2017 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství SIMENON

První víno ročníku 2017 ze sklepa Lukáše Kovalského, vinařství SIMENON je cuvée odrůd Veltlínské zelené a Muškát moravský s originální etiketou pod názvem "MOJE" CUVÉE.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Suché bílé cuvé odrůd Sauvignon (70%) a Rulandské bílé (30%) z rodinného vinařství Jana Plačka získalo prestižní místo mezi 100 nejlepšími víny zařazenými do Národního salonu vín České republiky pro rok 2018. Jedná se opravdu o první cuvée z tohoto vinařství, které zrálo v dřevěných sudech. Odtud také název PREMIÉRA. Toto výrazné víno zrálo 9 měsíců v dřevěných sudech (francouzský letní dub) na kvasnicích. Barva vína je výrazná, se zlatavými odlesky. Vůně je dominantní, s buketem vanilky, kořenitostí. Upoutá vás krásné aroma medových pláství, v závěru s vůní čerstvě pečeného chleba. Chuť vína je plná, hebká se šťavnatou pomerančovou kyselinkou. Doporučujeme podávat k tradiční české kuchyni, k hutnějším a kořenitějším pokrmům nebo rybím specialitám, k drůbeži či hustším polévkám.

detail vína
2017 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství OULEHLA

Výroční cuvée vzniklo v roce 2017 v Nových Bránicích u příležitosti 25. výroční založení rodinného vinařství Trpělka a Oulehla, a to scelením tří modrých odrůd, tradičně vysazovaných v Dolnokounické enklávě již od středověku: Modrý Portugal, Frankovka a Rulandské modré. Výroční cuvée je plné, dobře strukturované červené víno intenzivní rubínově-cihlové barvy s výraznou aromatickou stopou (višně, moruše, přezrálé červené třešně), s harmonicky komponovanými tříslovinami a svěží kyselinou. Ve finále se prosadí typický výraz kounického terroir - minerální až železité tóny a lehká sanilita. V dochuti dlouze doznívá ohnivě kořenitý, ale zároveň sametově hebký tón připomínající sušené švestky, spálené dřevo a skořici. Výroční cuvée je určeno k delšímu ležení na lahvi. Dá se očekávat postupné zvýrazňování dřevitých a kořenitých tónů a posílení expresivního charakteru příznačného pro burgundská červená vína, obohaceného o moravskou svěžest a vstřícnost.

detail vína
2015 | 0,75l | moravské zemské | Tasovické vinařství

Originální tasovické cuvée vyrobené podle tajné receptury!

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.