Decanter 2016

Kód kolekce: VIN.0118 Tato kolekce je věnována vínům oceněným medailemi na letošním ročníku jedné z největších a nejprestižnějších soutěží světa Decanter World Wine Awards 2016, která se konala na jaře v Londýně. V konkurenci více než 16 000 vzorků vín medailově uspělo celkem 43 vín z České republiky a dalších 27 získalo čestné diplomy. Vína v této soutěži hodnotilo 69 světových sommeliérů, kteří se rekrutují z oborové skupiny 343 světových „mistrů vína“ (Masters of Wine). Šest úspěšných zástupců ze Znojemska můžete ochutnat v naší kolekci Decanter 2016!
1 074 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2015 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Vína označená nálepkou ZELENÁ JEŠTĚRKA latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Vychutnejte si atraktivní Sauvignon, který se vyznačuje bohatou vůní po kopřivě, angreštu či citrusovém ovoci. V ústech oceníte svěžest, čistotu, harmonii a délku chuti, jakož i příjemně ovocnou dochuť. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo těstovinám. Víno má dobré předpoklady k archivaci. Tento Sauvignon zdobí Zlatá medaile z mezinárodní soutěže vín CONCOURS MONDIAL DU SAUVIGNON 2016, Rueda, Španělsko a brozová medaile z londýnského Decanteru 2016.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství LAHOFER

Elegantní víno má velmi příjemnou, zlatavě zelenkavou barvu. Ve vůni vyniká kořenitost po tramínu a jemný muškátový oříšek po mülleru s tóny liči a fialek. Tato Pálava je v chuti plná, výrazně extraktivní, harmonická, s příjemnou kyselinkou, která vyvažuje přírodní, vyšší obsah cukru. V dochuti jsou výrazné medově citrusové a muškátové tóny, kompotované meruňky s meduňkovým nádechem. Pálava se bude dobře doplňovat s kořenitým jídlem, s bílým masem i deserty. Při podávání dodržte teplotu kolem 8ºC. Doporučená archivace je 4 - 6 let.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství HANZEL

Výrazné, aromatické víno s příjemnou, zlatavě zelenkavou barvu. Ve vůni vyniká kořenitost, jemný muškátový oříšek s tóny liči, fialek a vanilky. V chuti plná, výrazně extraktivní, harmonická, s příjemnou kyselinkou, která vyvažuje přírodní, vyšší obsah cukru. V dochuti jsou výrazné medově citrusové a , kompotované broskve s meduňkovým nádechem. Pálava se bude dobře doplňovat s kořenitým jídlem, s bílým masem i deserty. Při podávání dodržte teplotu kolem 8ºC. Doporučená archivace je 4 - 6 let.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství HANZEL

Svěží, příjemně aromatické víno světlé, žluto-zelenkavé barvy, ve kterém naleznete vůni ovoce s jemně medovým až muškátovým podbarvením, s broskvovým a banánovým nádechem. V chuti dominuje svěží kyselinka s minerální ovocnou dochutí a příjemným zbytkem cukru. Víno, které samo pobízí k dalšímu doušku, je určeno ke každodenním jídlům i příležitostem. Bude vám chutnat k předkrmům i bílým polévkám, nenáročným úpravám těstovin, ryb i drůbežích mas, hodí se též k obědovým zeleninovým salátům. Za optimálních podmínek je víno této odrůdy nejlepší pít mladé a svěží.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Sauvignon je odrůda mnoha příjemných vůní a chutí. Chuť i vůni tohoto konkrétního vína dotváří podoblast, viniční trať, ročník, způsob pěstování ve vinicích i vlastní způsob výroby vína. V tomto Sauvignonu lze nalézt ve vůni a následně i v chuti převážně angrešt, chřest, hrášek, posečenou trávu, černý rybíz, kopřivu, papriku, rajčatový list a mnoho dalších "zelených" vůní. Technologie vlastí výroby vína byla směřována tak, aby chuť i vůně byla co nejvíce zelená. Příjemná vůně Sauvignonu je tvořena převážně skupinou v hroznech přítomných aromatických látek methoxypyrazinu a těkavých thiolů. Moravské Sauvignony, které jsou zde velice oblíbené, lze směle zařadit mezi světovou sauvignonovou šičku. Na etiketě je použito dílo od akademického malíře Josefa Velčovského s názvem "Golf s výhledem na vinici U tří dubů" ze sbírky obrazů v Louckém klášteře ve Znojmě.

detail vína
AWC VIENNA 2016 - Silver
2014 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Příjemné, plné víno zelenkavé barvy se zlatavými odlesky. Ve vůni odhalíte suché minerální i ovocné tóny, vůni květin, zralé hrušky a jemnou chlebovinku. Působí sladce i přes to, že je obsah cukru nízký a je dokonale sladěný s kyselinkou. Chuť je pro tuto odrůdu typická - plná a extraktivní, se stopami ovoce, lískového oříšku a jemného vanilkového koření a s dlouhou dochutí. Možná vám tohle svěží a vyvážené víno bude chutnat samotné, ale pokud je chcete kombinovat s jídly, vyzkoušejte k uzeným rybám, pečenému bažantu, pikantním paštikám a měkkým sýrům.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.