Decanter 2018

Kód kolekce: VIN.0220 Začátkem května proběhl v Londýně další ročník mezinárodní prestižní soutěže vín Decanter World Wine Awards / DWWA. Pořadatelé zdůraznili, že v posledních letech roste počet přihlášených i vysoce oceněných vín z rozvíjejících se trhů, mezi které patří také naše Česká republika. Uznávaná vinařská soutěž tím naplňuje jeden ze svých cílů, tedy přivést na vinnou mapu světa nové vinařské oblasti a potvrdit kvalitu jejich vín. Letos poprvé DWWA ocenila nejlepší vína speciálními medailemi Best in Show a Platinum, z nichž jedna dokonce míří k nám na Moravu do vinařství Gotberg. Moravští vinaři na soutěži zazářili celkovým ziskem 93 ocenění. V této kolekci můžete ochutnat šest vybraných vzorků reprezentujících úspěšná vína ze Znojemské vinařské podoblasti se ziskem tří stříbrných a tří bronzových medailí.
1 555 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | VOC | Vinné sklepy Lechovice

Polosuché bílé víno odrůdy Ryzlink rýnský z Vinných sklepů Lechovice, zatříděné do apelačního systému VOC Znojmo v dubnu 2017. Hrozny uzrály na viniční trati U lipky, která byla nově vytvořena a osázena po roce 2002.

detail vína
Decanter 2018 - silver
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Piálek & Jäger

Označení Grand Reserva představuje vína vyšší kvality, která zrála delší dobu na sudu nebo na lahvi, než byla dána do prodeje. Vína s potenciálem zrání vybírají v nejlepších ročnících sami vinaři a pak je zjednodušeně řečeno „reservují“ místo okamžitého prodeje. V některých státech podléhá udělení označení Grand Reserva regulaci. V ČR je možné takto označit vína z unikátních vinic nebo speciálních sudů, které před prodejem zrají více let. Jednoznačně můžete od těchto vín očekávat mimořádnou kvalitu a další potenciál k zrání.

detail vína
2017 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství HANZEL

Bílé víno z Muškátu žlutého z vinice Šác blízko vinného hrádku Lamplberg na samém jihu Moravy má lákavě zlatavou barvu a kořenitou muškátovou až parfémovou vůni s ovocně-květinovými tóny. V chuti můžeme najít třeba směs limetky, angreštu a grepu s lučním medem a osvěžující kyselinkou. Toto málo obvyklé víno doporučujeme ke grilovaným rybám, bílému masu s výraznějším kořením a ke sladkým dezertům.

detail vína
Decanter 2018 - silver
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Pilotní rosé vinařství LAHOFER. Pro dosažení požadované barvy tohoto populárního Rosé jsme lisovali celé hrozny odrůd Zweigeltrebe s kapkou Rulandského modrého. Technologií výroby tedy patří mezi klarety. Meruňková barva se svěží kyselinkou a nižším alkoholem předurčuje toto víno k zahradním dýchánkům zalitým sluncem, při kterých bude nejvíce bavit se zmrzlinovými poháry, nebo jen třeba s ledovou tříští, nakrájenou jahodou a snítkou sladké stévie pro osvěžení barvy. Ve vůni hledejte smetanové tóny přecházející do lesního ovoce. Plná, tělnatější chuť má díky odrůdě Rulandské modré kořenitý šmrnc s doteky zralé třešně, jahody a mixu červeného zahradního ovoce.

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Víno a drahokam ptačí říše- ledňáček.Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína.To znamená zchlazení hroznů na 4´C po dobu několika dnů (tzn.cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení - to vše čistě a za studena.Krásný Semillon z ročníku 2017 zaujme líbivou vůní po mandarinkách, pomerančích i květech akátu. V ústech potěší haromnií, svěžestí a čistotou chuťového projevu.Zaznamenáte i příjemnou příchuť po banánech a kompotovaném angreštu.Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám.Vychutnávejte jako mladé a svěží.

detail vína
Decanter 2018 - silver
2015 | 0,38l | výběr z cibéb | Vinařství Vinice Hnanice

Kouzelně sladká Pálava zlaté barvy s aromatickou propolisu, lesního medu a sušených rozinek. V chuti navíc doplněna tóny koření a muškátu spolu s chlebovinou v závěru. Excelentní víno si získalo množství laických příznivců, ale také mnohá ocenění na velkých světových výstavách, jako je stříbrná medaile na londýnském DECANTERu 2018, stříbrná medaile na IWC San Francisco 2017 nebo zlato na soutěži OENOFORUM 2017. Mimořádný vzorek, doporučujeme!

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.