IWC San Francisco 2019

Kód kolekce: VIN.0294 Kolekce medailových vín 39. ročníku prestižní mezinárodní soutěže vín IWC San Francisco 2019. Moravští vinaři zde bodovali s neuvěřitelnou bilancí ocenění: 8 Double Gold medailí, z toho 6x přímo pro vítěze kategorie, 20 zlatých a 55 stříbrných medailí. Za Českou republiku se soutěže zúčastnilo 157 vín, jejichž výsledky vyvolaly zaslouženou pozornost. Zakladatel, majitel a ředitel soutěže Anthony Dias Blue se dokonce domnívá, že kromě Spojených států se dosud nic podobného nepodařilo žádné z účastnických zemí za celou historii soutěže. Prim mezi znojemskými víny na této nejslavnější a nejvýznamnější americké soutěži vín drží dlouhodobě Marek Líbal, vinař z Dolních Dunajovic. Titul Šampiona zde získal už potřetí za sebou, letos s Ryzlinkem rýnským 2017, vzh, který byl se ziskem fantastických 96 bodů oceněn Double Gold medailí a zároveň se stal vítězem kategorie polosuchých rýňáků. Je samozřejmě špičkou této kolekce, v níž dále můžete ochutnat vína oceněná zlatými medailemi, a to Kerner 2017 z Vinařství HANZEL (92 bodů), jubilejní Veltlínské zelené ze Znovínu Znojmo (92 bodů) a Neuburské v Vinařství LAHOFER (93 bodů). Stříbrem oceněná vína v našem výběru zastupuje sladký Sauvignon Gris z Vinice-Hnanice a suchý Ryzlink rýnský VOC od Jirky Horta. Kolekce, která jednoznačně potěší každého milovníka vín!
1 221 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství HANZEL

Harmonické víno jiskrné barvy slonovinové kosti je typickým přestavitelem Kerneru "rýňákového" typu. Odrůda vznikla křížením Ryzlinku rýnského a Trolínského. Ve vůni hledejte výrazné ovocné tóny podpořené vyšším obsahem zbytkového cukru a šťavnatou kyselinkou. V chuti tohoto vína jsou patrné doteky citrusů, lipového květu, kompotované mandarinky či manga. V dochuti vyniká kořenitost, závěr je plný a extraktivní. Doporučujeme kombinovat s telecím na grilu, rybami, uzeninami a roztíratelnými sýry.

detail vína
2018 | 0,75l | výběr z bobulí | Vinařství Vinice Hnanice

Sladké bílé víno málo známé odrůdy Sauvignon Gris / Sauvignon šedý z vinařství Vinice-Hnánice. Víno ve vysokém přívlastku výběr z bobulí je opravdovým vinným bonbonkem. Uchvátí vás aromatickou medu, skořice a ananasu. V chuti můžete nalézt maracuju a směs tropického ovoce s překvapivě minerálními tóny v závěru. Doporučujeme k ananasovému crpaciou se skořicovým medem.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Blýskavou, žlutě zlatavou barvu doprovázejí ve vůni tóny lipového květu, vyzrálého žlutého melounu, kandovaného ovoce a avokáda. Ve šťavnaté chuti můžete hledat tropické ovoce, minerální tóny čerpající z vápenatého podloží vinice U Hájku a v dochuti vyzrálé kiwi. Toto víno se hodí k dozlatova pečenému kuřeti, drůbeží játrové paštice, rizotu nebo grilované zelenině.

detail vína
2018 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Znovín Znojmo vyrábí jubilejní víno se souhlasem Augustiniánského opata při jubileu založení kláštera na Starém Brně roku 1323. Je vyrobeno z hroznů, které dosáhly výjimečné cukernatosti (sladkosti) a víno se tak vyznačuje plností a mimořádnými aromatickými i chuťovými vlastnostmi. Hrozny pro výrobu vína pochází z vinařské oblasti Morava, podoblasti znojemské. Cukernatost, původ hroznů i chuťové vlastnosti tohoto vína s přívlastkem „výběr z hroznů“ ověřila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, vlastní technologii výroby vína pak opat, aby odpovídalo požadavkům Kodexu kanonického práva na mešní víno. Navazuje tak na tradici výroby mešního vína z klášterních vinic. Starobrněnské opatství je v současnosti jediným opatstvím Řádu sv. Augustina na světě, dle privilegia papeže Benedikta XIV. z roku 1752. Ve znaku opata je písmeno E jako upomínka na zakladatelku kláštera, královnu Elišku Rejčku a symbol augustiniánů: otevřená kniha, která je v pozadí planoucího srdce protnutého šípem. Kniha je slovo Boží, jež proniklo srdcem a duší. Víno bylo oceněno na významných mezinárodních soutěžích, získalo stříbrnou medaili na „HONG KONG INTERNATIONAL WINE & SPIRIT COMPETITION 2019" v Číně, zlatou medaili na „SAN FRANCISCO INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2019“ v USA nebo stříbrnou medaili v Národní soutěži vín - Salon vín 2020.

detail vína
2018 | 0,75l | VOC | VINO HORT

Suché bílé víno odrůdy Ryzlink rýnský, VOC, 2018 z vinařství Jiřího Horta. Víno má žlutavou barvu, ve vůni se objevují meruňky a pomerančová kůra s kořenitým výrazem v závěru. V chuti přechází do medové vyzrálosti. Víno je harmonické, svěží, plné a minerální s výraznou kyselinkou. Víno bylo oceněno stříbrnou medailí na prestižní americké soutěži vín IWC San Francisco 2019.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Líbal

Neuvěřitelný úspěch zopakoval s tímto vínem Marek Líbal, vinař z Horních Dunajovic, když získal již po třetí Double Gold medaili na prestižní mezinárodní soutěži vín IWC San Francisco 2019. Víno se zároveň stalo s titulem BEST RIESLING vítězem kategorie "Riesling". Víno světlé zlatožluté barvy s jemnou lipovou vůní. V chuti Vás překvapí krásná harmonie zbytkového cukru s pikantní kyselinkou která doplňuje typický charakter ryzlinku. Rozhodně doporučujeme!

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.