Jarovín Rosé 2017

Kód kolekce: VIN.0174 14. ročník národní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ, jejímž hlavním partnerem je tradičně město Znojmo, zná své vítěze. Všechna soutěžní rosé lze v dubnu a květnu 2017 ochutnat v rámci Dnů v růžovém v Hustopečích, Českých Budějovicích, Ostravě, Praze, Mělníce, Plzni a samozřejmě přímo ve Znojmě. V této kolekci můžete ochutnat výběr nejlépe hodnocených vín ze Znojemské vinařské podoblasti. Zlatou medailí v ní byla oceněna vína: Cabernet Sauvignon rosé ze Znovínu Znojmo – 88, 33 bodů, Frankovka Rosé z vinařství Trávníček a Kořínek – 86,67 bodů a Zweigeltrebe rosé z vinařství Jana Vaňka – 86,67 bodů. Stříbrnou medailí se pyšní Cabernet Sauvignon Rosé z Vinice-Hnanice, Frankovka rosé od Jana Plačka a Svatovavřinecké rosé z Vinařství HANZEL.
940 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Toto růžové víno ze Znovínu Znojmo bylo oceněno stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži Mondial du Rosé v Cannes, Francie. Bude vás bavit svým atraktivním aromatickým projevem po růžovém grepu nebo jahodách. V ústech zaujme podmanivou nasládlostí zbytkového cukru, svěží kyselinou a příchutí po tropickém nebo drobném červeném ovoci. Díky čistotě a pestrosti aromatického i chuťového projevu se budete k tomuto rosé jistě rádi vracet. Doporučujeme podávat dobře vychlazené, například k rybám nebo ovocným dezertům. Víno je skvělé mladé, lze jej však i krátce archivovat.

detail vína
2016 | 0,75l | kabinetní | Vinařství Jan Plaček

Víno má lákavou růžovou barvu. Zaujme vás svou vůní jahodového kompotu nebo marmelády s jemným nádechem vanilky. Chuť je velice líbivá, svěží, lahodná, s nepatrným zbytkem cukru a osvěžující kyselinou, tzv. leží na ose. Doporučujeme podávat k předkrmům, zeleninovým jídlům. Skvěle se bude hodit k těstovinám, k lehkým desertům s ovocem. Ze sýrů bychom volili kozí sýry. Podávejte dobře vychlazené, mezi 8 a 10 stupni Celsia.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství THAYA

Čistá světle růžová barva s měděnými odlesky Svěží aroma zahradního červeného ovoce, které doplňuje tón zralých meruněk . Plná ovocná chuť je protkána stopou malin a třešní s nepatrným dotekem růžového pepře. V závěru vína najdeme příjemný zbytkový cukr, který je doplněm o kyselinu a dodává vínu nádhernou šťavnatost. doporučujeme: ovocné sorbety, sladké tvarohové dezerty.

detail vína
2016 | 0,75l | kabinetní | VÍNO VANĚK

Tohle svěží rosé odrůdy Zweigeltrebe z vrboveckého vinařství Jana Vaňka bylo oceněno zlatou medailí v národní soutěži klaretů a růžových vín JAROVÍN ROSÉ 2017, s celkovým hodnocením 86,33 bodů. Hrozny pro toto suché rosé vyzrály do cukernatosti 20,3°ČNM na viniční trati Dívčí vrch v obci Chvalovice na Znojemsku. Barva vína je výrazná a sytá v odstínu zahradních jahod. Ty můžeme najít ve vůni i v chuti, typicky doplněné stopami smetany. Doporučujeme podávat vychlazené na 7 až 9°C.

detail vína
2016 | 0,75l | kabinetní | Vinařství HANZEL

Polosladké růžové víno odrůdy Svatovavřinecké z Vinařství HANZEL oceněné stříbrnou medailí na největší tuzemské soutěži růžových vín JAROVÍN ROSÉ 2017. Módní, lehké růžové víno z malebné viniční trati U sv. Michala má zajímavou barvu květu šípkové růže. Je osvěžující, příjemně pitelné a překvapí ve vůni intenzivními tóny jahod, které v chuti přecházejí do višní či rozmačkaných jemných lesních jahod a malin s jogurtem. Rosé je nejlepší pít mladé a dobře vychlazené. Je příjemným společníkem pro odpolední setkání, dá se kombinovat s těstovinovými saláty i grilovanou drůbeží. Do skleničky můžete přidat nakrájené jahody a snítku stévie.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Vinice Hnanice

Polosladké růžové víno odrůdy Cabernet Sauvignon, ročník 2016 z vinařství Vinice-Hnanice získalo hned při uvedení do prodeje na jaře roku 2017 mnoho ocenění na soutěžích vína: stříbrnou medaili na národní soutěži klaretů a rosé JAROVÍN ROSÉ 2017, stříbro také na Vinum Juvenale 2017, zlatou medaili na Koštu v Miroslavských Knínicích nebo titul Nejlepší víno odrůdy na Výstavě vín v Rybnících. Odrůda Cabernet Sauvignon dává na Moravě hrozny vhodné ideálně právě na výrobu rosé. Těšte se na čisté a svěží víno vůně a chuti rozmačkaných jahod se smetanou s příjemně dlouhou dochutí.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.