Martin Vajčner

Kód kolekce: VIN.0268 Tato kolekce obsahuje vína ročníku 2018, která pod svou novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství uvádí na trh mladý vinař ze Znojemska Martin Vajčner. Vína mladíka ze známé vinařské rodiny jste mohli v minulých letech ochutnat v projektu NAVAJN. Nyní se vydal na vlastní cestu. „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě,“ vysvětluje Martin filozofii svého vinařství a dodává: „Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“ Všechna vína v této kolekci jsou nefiltrovaná, s žádným nebo minimálním obsahem síry. Martin používá při výrobě vína širokou škálu tradičních postupů jako je macerace na třapinách, zrání v hliněných kvevri nádobách nebo gravitační odkalování a další. Pozor, takto vyrobená vína jsou vždy náročnější na pochopení a zejména ctitelé čistě technologicky vyrobených vín by mohli být zklamaní. Vám všem, co rádi objevujete svět vína, naopak Martinova vína doporučujeme!
1 578 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2018 | 0,75l | moravské zemské | Martin Vajčner | vinařství

Typický projev specifického podloží popických vinic, které leží v těsné blízkosti Národního parku Podyjí, tvoří základ vůně i chutě tohoto Veltlínu. Minerální až lehce živočišný charakter vína je umocněn zráním na hrubých kvasnicích v dubovém sudu. Ve velmi vyváženém a harmonickém projevu hledejte zemité i přírodní tóny, které Vás přenesou zpět k původu hroznů tohoto vína - do čisté neposkvrněné přírody, kde osvěžující lesní vůně střídají závany pryskyřice a opadaného jehličí. To celé vše dohromady tvoří velmi líbivé a pitelné víno. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Pod lesem v Popicích - podoblast Znojemská. Víno kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v dubových sudech. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Bez přídavku síry.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Martin Vajčner | vinařství

Třídenní macerace šlapaných hroznů je znát nejen na výrazné odrůdové vůni a chuti, ale také na jantarové barvě vína. Ve vůni převládají velmi líbivé květinové tóny po růžích. Aroma se ve sklenici rozvíjí do broskvových až čajových tónů. V chuti převládají tóny po kompotovaném ovoci a broskvích. Víno je svým projevem velmi lehké a dobře pitelné. Kontrast vůně evokující sladké tóny se zcela suchou chutí se svěží kyselinkou je překvapivý až návykový a vybízí k neustálému zkoumání a ochutnávání tohoto vína. Jedná se o lehké nenáročné víno. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Dívčí vrch ve Strachoticích - podoblast Znojemská. Víno kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v sudech z moravského dubu z Valašska. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Bez přídavku síry. Vinice: jižní svah, jílovito-hlinité mírně zásadité podloží tvořené jemnými křemennými písky a štěrkopísky Karpatské předhlubně.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Martin Vajčner | vinařství

Víno má oranžovou barvu. Vůně je velmi intenzivní, připomínající kopřivové a mátové tóny. Chuť je výrazná, kombinace mezi červenou paprikou a kopřivou, příjemně minerální, s dlouhotrvajícím bylinnou dochutí. Lehká tříslovinka na konci dokresluje velmi intenzivní chuťový projev. Vhodné k archivaci. Vyrobeno kachetinskou metodou z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec ve Znojmě - podoblast Znojemská. Hrozny šlapány nohama. Víno kvasilo a zrálo 3 měsíce společně se slupkami a třapinami v hliněné kvevri nádobě zakopané pod zemí v pískovcovém sklepě v Oblekovicích. Pro maximální projev terroir Znojemské vinařské podoblasti byla kvevri nádoba o objemu 250 litrů vyrobena pouze z místních surovin z okolí Znojma. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Víno obsahuje minimální množství síry.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Martin Vajčner | vinařství

Víno má tmavě červenou barvu. Aroma evokuje sušené švestky, tabák a koření. Chuť je výrazná, silně minerální, kořenitá do pepře. Celý chuťový projev je zakončen velmi příjemnou výraznou tříslovinou. Vhodné k archivaci. Vyrobeno kachetinskou metodou z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec ve Znojmě - podoblast Znojemská. Hrozny šlapány nohama. Víno kvasilo a zrálo 3 měsíce společně se slupkami a třapinami v hliněné kvevri nádobě zakopané pod zemí v pískovcovém sklepě v Oblekovicích. Pro maximální projev terroir Znojemské vinařské podoblasti byla kvevri nádoba o objemu 250 litrů vyrobena pouze z místních surovin z okolí Znojma. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Bez přídavku síry.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Martin Vajčner | vinařství

Víno má lehce zlatavou barvu. Ve vůni i v chuti nese výrazný odkaz terroir Načeratického kopce. Vůně je plná lučního kvítí, lehce kouřová, s velmi líbivými tóny ovocných plodů, zejména broskví. V chuti je ryzlink mohutný, svěží, znovu s příjemnými broskvovými tóny, s medovým až hrozinkovým zakončením. Minerlita až slanost doprovází celý chuťový projev tohoto vína. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec ve Znojmě - podoblast Znojemská. Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely 3 dny na slupkách a třapinách. Víno následně kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v dubových a akátových sudech. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není filtrováno. Víno obsahuje minimální množství síry a má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2018 | 0,75l | moravské zemské | Martin Vajčner | vinařství

Očekávejte velmi kultivovaný a ušlechtilý projev prvohorního podloží v Popicích u Znojma. Jedná se o výrazně strukturované minerální víno, které zrálo jeden rok v moravském dubovém soudku na hrubých kvasnicích. Ve vůni se prolínají květové tóny s vanilkou, v pozadí se mírně prosazuje divokost až živočišnost. Chuťový projev je velmi podobný a koresponduje s vůní. Vyzrálé hrozny a malé výnosy zavdaly tomuto vínu vyšší alkohol a svěží kyselinku, celé vše dohromady působí velmi harmonicky, s hladkým až smetanovým zakončením. Neočekávejte žádný punk, ale pana elegána, který svou strukturou a čistotou vyzývá k dalšímu a dalšímu zkoumání. Zraje pod korunkovým uzávěrem a některé láhve mohou jemně perlit. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Pod lesem v Popicích - podoblast Znojemská. Víno kvasilo a zrálo na hrubých kvasnicích v sudech z moravského dubu. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není čiřeno ani filtrováno. Víno obsahuje minimální množství síry (do 30 mg/l celkové síry) a má dobré předpoklady k archivaci. Víno v lahvi pod korunkovým uzávěrem.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.