Nominační 2016

Kód kolekce: VIN.0136 Koncem srpna se ve Znojmě hodnotila vína v základním tzv. Nominačním kole Národní soutěže vín. Komise v ní udělila 69 zlatých medailí, 14 stříbrných a 7 bronzových. 248 vín postoupilo do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR pro rok 2015 a o titul absolutního Šampiona. V této kolekci máte možnost ochutnat výběr z nejlépe hodnocených vín v čele s Šampionem soutěže a vítězem kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá, kterým se stal Sauvignon Kravák 2015 z Vinařství Piálek a Jäger. K vítězům kategorií patří také Hibernal 2015 v VINAŘSTVÍ WALDBERG (kategorie B – bílá polosladká vína) a Cabernet Sauvignon Rouge ze Znovínu Znojmo (kategorie D – růžová vína a klarety). Veřejná degustační výstava k Nominační soutěži pro Znojemskou vinařskou podoblast se konala v sobotu 10.9.2016 v prostorách Dominikánského kláštera ve Znojmě.
1 288 Kč
vyprodáno

Jak funguje Národní soutěž vín?

Národní soutěž vín je nejvyšší oficiální soutěží vín v ČR a slouží jako jasná nezpochybnitelná garance mimořádné kvality oceněných vín. Zcela ojedinělý systém Národní soutěže vín díky vícekolovému hodnocení postupně vyzdvihuje ta nejlepší vína v kategorii bílá suchá a polosuchá vína, bílá polosladká vína, sladká vína, růžová vína, červená suchá a polosuchá vína, červená polosladká vína a sekty.

Národní soutěž vín se skládá ze tří stupňů. Základní kola probíhají v jednotlivých vinařských podoblastech vždy v srpnu a jejich smyslem je nominovat úspěšná vína do 1. už celostátního kola soutěže.
Z jednotlivých nominačních kol všech čtyř podoblastí na Morav a z oblasti Čechy se tedy sestaví účastníci 1. kola Salonu vín – Národní soutěže vín. Tato se ohodnotí v listopadu a do 2. finálového kola postoupí 200 vín. Druhé kolo proběhne v prosinci a rozhodne o vítězi - Šampionu celé soutěže, vítězi jednotlivých kategorií a složení Salonu vín ČR.

Výsledky Národní soutěže vín jsou zveřejněny v lednu. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřený veřejný degustační Salon vín - expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích. Degustační expozice je otevřena celoročně s výjimkou ledna, kdy probíhá příprava a naskladňování vín následujícího ročníku.

Obsah balení

2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Líbal

Bílé Pálava z Vinařství Líbal okouzlí všechny příznivce sladkých vín. Byla vyhodnocena jako nejlepší víno odrůdy na Znojemském koštu vín v březnu roku 2016. Víno zlatavě žluté barvy. Vůně výrazně medově květinová. V chuti kořenité, plné, extraktivní s výrazným zbytkovým cukrem. Doporučujeme podávat ke sladkým ovocným dezertům.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství WALDBERG

Polosladké bílé víno méně známé odrůdy Hibernal, která byla vyšlechtěna v Německu jako kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Víno zelenkavě zlatavé barvy. Ve vůni i v chuti se objevují výrazné ovocné tóny se znatelným základem přezrálých broskví a angreštů. Dlouhá, nasládle šťavnatá dochuť.

detail vína
2015 | 0l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Růžový nasládlý Cabernet Sauvignon, ve světě zvaný také Cabernet rouge, vyrobený ve Znovínu příjemně rozšiřuje chuťové spektrum, rozmanitost a nádheru našich vín se sauvignonovými vůněmi. V tomto růžovém Cabernetu lze nalézt ve vůni růži, jahodovou marmeládu, angrešt. V chuti pak pocítíte černý rybíz, třešně i ostružiny. Příjemná vůně v tomto víně je tvořena převážně skupinou v hroznech přítomných aromatických látek methoxypyrazinu a těkavých thiolů. Na etiketě je použito dílo od akademického malíře Josefa Velčovského s názvem „Vinice ukládající se ke spánku“ ze sbírky obrazů Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství HANZEL

Chardonnay výběr z hroznů z tratě Lampelberg je exkluzivní polosladké víno z vyzrálých hroznů jemně žluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve svěží vůni se objevuje med v kombinaci s tropickým ovocem. Chuť je velmi plná extraktivní s výraznější kyselinkou, s minerálním tónem a v dochuti jemný oříšek v medu s vanilkovým koncem a jemným karamelem. Vína dozrávalo kratší dobu ve velkém dubovém sudě. Hodí se k bílým masům, smetanovým omáčkám, moučníkům a polotvrdým sýrům s výraznější chutí. Archivace 8 – 10 let. Chardonnay výběr z hroznů z tratě Lampelberg je exkluzivní polosladké víno z vyzrálých hroznů jemně žluté barvy se zelenkavými odlesky. Ve svěží vůni se objevuje med v kombinaci s tropickým ovocem. Chuť je velmi plná extraktivní s výraznější kyselinkou, s minerálním tónem a v dochuti jemný oříšek v medu s vanilkovým koncem a jemným karamelem. Vína dozrávalo kratší dobu ve velkém dubovém sudě. Hodí se k bílým masům, smetanovým omáčkám, moučníkům a polotvrdým sýrům s výraznější chutí. Archivace 8 – 10 let.

detail vína
AWC VIENNA 2016 - Gold
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Modrý sklep

Sladké bílé víno odrůdy Rulandské šedé ze známé znojemské viniční tratě Kraví hora. Aroma vína může připomínat citronovou kůru. Chuť je minerální až výrazně ovocitá, řízná a šťavnatá. Víno bylo oceněno Zlatou medailí na mezinárodní soutěži vín Oenoforum 2016 a také Zlatou medailí na Národní soutěži vín Znojemské vinařské podoblasti 2016.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Piálek & Jäger

100% Sauvignon Blanc z Kraví hory, historické polohy na posledních výběžcích Českého masivu. Hrozny jsou kvašeny přírodními kvasinkami z vinice. Kravák je tedy víno divoké a osobité, bez příkras, prezentující terroir a krásu odrůdy Sauvignon. Zároveň ale oplývá finesou a elegancí. Víno bylo dáno do prodeje začátkem září 2015. Tento vynikající Sauvignon KRAVÁK se stal se ziskem 97 bodů Šampionem Národní soutěže vín Znojemské vinařské podoblasti 2016 a bude se ucházet o umístění do Salonu vín 2017.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.