Novinky LAHOFER 2017

Kód kolekce: VIN.0222 V této kolekci najdete vína ročníku 2017 z produkce Vinařství LAHOFER, která přišla nově do prodejte v červnu 2018. Do kolekce jsme zařadili vedle typických tmavých pistolí hned tři vzorky z řady Bordo. Kvalitu této řady vín LAHOFER skvěle ilustruje příklad Rýňáku 2016, který dnes můžete ochutnat jen v stříbrném Salonu vín ve Valticích. Novinkám vévodí oblíbená sladká Pálava s aroma hrozinek, muškátového oříšku a čajové růže. Dále je tu nový Muškát moravský tentokrát kabinetní, polosladký s 23,5 g cukru, který doplňuje dříve uvedený sladký Muškát se 48,5 g cukru. V bordovkách nepřehlédněte novou müllerku, svěží a odrůdově typické víno. Bomba v poměru cena : výkon! Úplně poprvé pak v řadě Bordo ochutnáte červené víno méně známé odrůdy André.
893 Kč
vyprodáno

Těšte se na nové Vinařství LAHOFER!Jestli jste se už letos dostali do Znojma, mohli jste zaregistrovat siluetu stavebního jeřábu na obzoru při výjezdu na Brno. Právě zde, v lokalitě viniční tratě U Hájku začalo Vinařství LAHOFER stavět budovu nového vinařství. V rámci celé Znojemské vinařské podoblasti jde o první opravdu moderní a architektonicky atraktivně řešené vinařství. Návrh budovy vznikl v brněnském studiu Chybik+Kristof. Model tří vzájemně propojených hmot s rozdílnou konstrukční výšku bude spojovat výrobnu vína, administrativní zázemí vinařství a reprezentativní návštěvnické centrum s výhledem na jih do klesajícího svahu vinice. Velkým lákadlem a benefitem vinařství se jistě stane venkovní amfiteátr umístěný na vlně střechy návštěvnického centra. Prvních kulturních a společenských akcí bychom se zde mohli dočkat už v létě 2019!

Kompletní nabídku vín z Vinařství LAHOFER najdete ZDE.

Obsah balení

2017 | 0,75l | kabinetní | Vinařství LAHOFER

Lehké a osvěžující růžové víno z odrůdy Svatovavřinecké doprovází meruňková barva a vůně jahod, třešní a červeného pomeranče. V chuti převládají tóny citrusu a žlutého grepu s lehkým limetkovým závěrem. Dobře vychlazené rosé je příjemným společníkem na odpolední setkání s přáteli, ideálním doplňkem letních garden party, ale i jako průvodce studených koktejlů z mořských plodů či těstovinových salátů.

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství LAHOFER

Rulandské šedé z vinice U Hájku je typické svou zlatavou barvou a velmi dobrou viskozitou. Aroma potěší odstíny marcipánu a hrušky Williamsky. V chuti je víno plné, harmonické a tělnaté s minerálními podtóny, které ale v delším závěru přecházejí do zralé šťavnaté hrušky a kdoule. Toto víno příjemně doprovodí zejména hustší krémové polévky nebo bílé omáčky.

detail vína
2017 | 0,75l | kabinetní | Vinařství LAHOFER

Příjemně pitelné víno zelenkavé barvy, kde ucítíte jemně muškátovou vůni s tóny svěžího ovoce. Pikantní šťavnatá kyselinka doplňuje kořenitou chuť připomínající broskve a jemný grep. Příjemně vyvážený poměr cukru a kyselin. Víno se hodí k lehkým předkrmům, světlým a zeleninovým polévkám, přírodně upraveným masům, měkkým sýrům, lehkým úpravám těstovin, ryb i drůbeže nebo k obědovým zeleninovým salátům.

detail vína
2017 | 0,75l | jakostní | Vinařství LAHOFER

Zajímává granátově červená barva se snoubí s odrůdovou vůní, ve které dominuje višeň, jemný tabák a černé olivy.Tyto tóny se ve vínu promítají i do chutí: hledejte v ní vyzrálou višeň a černou olivu doplněnou o planou trnku.Vysoký extrakt podtrhuje jemná a vyvážená tříslovina.Víno si vychutnáte například ke zvěrině, grilovaným masům nebo kvalitním, tučnějším sýrům.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství LAHOFER

Elegantní sladká Pálava z vinařství LAHOFER má brilantní, medově zlatou barvu a velmi dobrou viskozitu. Pestrá paleta vůní se rozevírá od hrozinek a muškátového oříšku, přes čajovou růži, med a pomerančovou kůru až po typickou kořenitost tramínu. Mohutná, šťavnatá, medově citrusová chuť připomíná vyzrálý sladký pomeranč a přechází do pikantního závěru s dlouhou perzistencí. Pálava se bude dobře doplňovat s výrazně kořenitým jídlem, lehkými sorbety i citronovou zmrzlinou.

detail vína
2017 | 0,75l | kabinetní | Vinařství LAHOFER

Příjemný zbytkový cukr spolu s výraznou extraktivností, šťavnatou kyselinkou a širokou paletou pro muškát typických chutí a vůní dělají z tohoto vína neodolatelné lákadlo pro milovníky polosladkých vín.Zatímco ve vůni dominuje květ černého bezu a meruňkové tóny v chuti můžete hledat náznaky banánu, kiwi, šťavnaté broskve či dokonce červeného grepu.Muškát moravský se hodí ako aperitiv třeba k předkrmům z drůbežích jater, naopak na závěr hostiny se skvěle doplní s lehce sladkými dezerty nebo ovocnými saláty.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.