REGINA COELI

Kód kolekce: VIN.0308 Vzorky do profilové kolekce vinařství REGINA COELI, známého také jako Trpělka a Oulehla, pro vás vybrali manželé Oulehlovi osobně. V kolekci najdete hned dva Sauvignony, a to z vinice Staré hory a z vinice Karlov. Oulehlovi takto své Sauvignony dělí od nepaměti, a vždy v nich lze najít stejný charakter. Staré hory, dnes zhruba dvacetiletá vinice, dávají ovocitý Sauvignon pitelný takřka ihned po lahvování, zatímco Karlov, více než 40 let stará vinice, dává Sauvignon více minerální, s tóny hluchavky a kopřiv, kterému sluší delší zrání. Zcela poprvé se na doporučení Oulehlových objevuje v naší nabídce elegantní a vyzrálé Chardonnay 2015 vzh, které mimo jiné získalo Grand Gold medaili na mezinárodní soutěži vín Vinex 2019, kde se zároveň stalo nejlépe hodnoceným vínem člena Svazu vinařů ČR. Region Dolních Kounic je v naší podoblasti jedna z nejlepších lokalit pro pěstování a výrobu červených vín. Nepřekvapí tedy, že v kolekci figurují hned tři červené vzorky, a to Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a samozřejmě ikonická kounická Frankovka, typická svou minerální a kouřovou dochutí, za kterou vděčí vulkanickému podloží tamních vinic.
1 061 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno granátové barvy s fialovou jiskrou, v buketu dominují tóny drobného zahradního ovoce (višně, ostružiny). Ve výrazu typicky odrůdové, s výraznou kyselinku vyváženou kořenitým aromatem (spálené dřevo, skořice) a typicky "kounickým" minerálním závěrem. Intenzivní, příjemně harmonické víno, vhodné k dennímu stolování. Doporučujeme k paprikovým klobásám a grilovanému uzenému kolenu s česnekovým dipem. Výborný společník zvěřinových gulášů, překvapí s čokoládovými a karamelovými dezerty (Sacher, Dobos). Snoubí se skvěle s vyzrálejšími sýry pypu camembert a brie.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Elegantní víno jemné žlutozelené barvy s živým reflexem. Bohatě rozvinutý, typicky odrůdový buket )zalomená větvička černého rybízu, červený grep). Doporučujeme k drůbežím a játrovým paštikám, dobrou svatbu tvoří se štikou pečenou na másle se zelenými bylinkami (kerblík), nebo s miskou teplých škvarků a žitným chlebem. Podáváme jej s úspěchem buď jako aperitiv (ve společnosti česnekových oliv), stejně jako na závěr stolování s uzenými a pikantními pařenými sýry (Koliba, provolone..)

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Suché bílé víno odrůdy Sauvignon, ročník 2018, pozdní sběr, z vinařství Regina Coeli. Víno krásně žlutozelené barvy. V aroma upoutají svěží citrusové tóny, na patře dominují typicky odrůdová limetka a nektarinka a dále nádech fermentovaného zeleného čaje. Skvěle vyvážené víno s živou kyselinou a minerální dochutí. Doporučujeme ke kachní terince a uzeným lososovým filetům s hořčičným dipem nebo ke krůtí roládě s kaštanovou nádivkou dušenou na bílém víně. Víno je zařazeno do stříbrného Salonu vín ČR pro rok 2020.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství OULEHLA

Toto intenzivní a elegantní Chardonnay získalo Grand Gold Medaili na mezinárodní soutěži vín VINEX 2019, kde se zároveň stalo nejlépe hodnoceným vínem člena Svazu vinařů ČR. Pro rok 2019 bylo zařazeno do stříbrného Salonu vín České republiky. Víno s nazlátlým reflexem a bohatě rozvitým ovocito-kořenitým buketem přezrálé hrušky, manga a sušených broskví. Na patře plné a sametové, upoutá aroma karamelizovaných vlašských ořechů v kombinaci s kyselinkou a minerálními tóny. Dynamické, plné, skvěle strukturované víno, bude ozdobou archivu náročného znalce.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Suché červené víno odrůdy Zweigeltrebe, ročník 2018, pozdní sběr, z vinařství Regina Coeli. Toto velké víno temně granátové barvy zaujme svým buketem kulatých tónů dřeva a zahradního ovoce (brusinky, ostružiny), které přecházejí až do višní a sušených švestek. Ovocitý charakter je zakomponován do sametové kořenitosti a kounické minerality. Intenzivní, dobře strukturované víno pro dlouhé večery. Skvěle se hodí k měkkým sýrům s bílou plísní (camembert, brie), k hovězímu ragů, jemným zvěřinovým paštikám nebo jehněčímu perkeltu.

detail vína
2017 | 0,75l | moravské zemské | Vinařství OULEHLA

Suché červené víno odrůdy Svatovavřinecké, ročník 2017, z vinařství Regina-Coeli, Trpělka a Oulehla. Víno intenzivní barvy s živou mahagonovou jisrkou a lákavou ovocitou vůní. Na patře upoutají především sladěné tóny modrého ovoce (durancie) a v dochuti náznak perníkového koření. Harmonická kyselinka, minerální podtext a přiměřený extrakt posilují jeho odrůdový charakter. Doporučujeme k uzenářským lahůdkám, tuňákovému steaku s grilovanými paprikami nebo ke zvěřinovému ragú na červeném víně.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.