Sylvány z WALDBERGu

Kód kolekce: VIN.0179 Uspořádejte vertikální degustaci Sylvánského zeleného přímo u vás doma! S touto kolekcí můžete srovnávat tři ročníky oblíbených Sylvánů z Vinařství WALDBERG. Sylvánské ročníku 2016 ps, které právě přišlo do prodeje, dvě lahve. Sylvánské ročníku 2015 ps, které je naopak již téměř vyprodané, také dvě lahve. Ročník 2014 reprezentují hned dva vzorky: Sylvánské zelené kabinetní a Sylvánské zelené jakostní.
1 113 Kč
vyprodáno

Otázky na téma Sylvánů zodpověděl přímo sklepmistr Vinařství WALDBERG Ing. Pavel Filipovszki:


Sylvánské zelené je odrůdou, kterou si lidé dlouhodobě a s oblibou identifikují právě s Vinařstvím WALDBERG. Proč to tak je?

O Sylvánském se obecně pořád moc neví. Přitom je to tradiční, dříve dokonce velmi rozšířená, odrůda. Vinaři sami ji mají poměrně oblíbenou. Dává víno decentního charakteru, velmi dobře pitelné. I když je neutrální, zaujme svými ovocnými tóny. Pro neznalce Sylvánské často přirovnávám ke kombinaci jemně kořenitého Vetlínu s jemně travnatým Sauvignonem. Ve WALDBERGu Sylvánské zelené pěstujeme a vyrábíme dlouhodobě, lidé už si to pamatují.

Co můžeme čekat od srovnávání Sylvánů z ročníků 2014, 2015 a 2016?

Sylvánské zelené vyrábíme každý rok. Vždy je suché, do 5 gramů. Samozřejmě se snažíme držet stejný charakter vína. I při takového zkrácené vertikální degustaci však můžete zachytit vliv ročníku na projev vína stejné odrůdy. V roce 2014 hrozny obecně málo vyzrály, Sylván si však i při nižší cukernatosti dokázal udržet odrůdovost i charakteristickou svěžest. Ročník 2015 naopak přinesl přezrálé hrozny na hranici výběru. Ve víně jsou znatelné medovější tóny. V roce 2016 jsme sklidili optimálně vyzrálé hrozny s ideálním poměrem cukru a kyselin. Tento nový Sylván jde právě do prodeje.
 
Sylvánské zelené tedy vždy vyrábíte z hroznů z vlastní produkce?
Samozřejmě, dokonce jsou to vždycky hrozny ze stejné viniční tratě Dívčí hora ve Chvalovicích. Vinici jsme zde vysadili v roce 2003, v roce 2007 jsme měli první panenskou sklizeň. Paradoxně nyní zvažujeme výsadbu Sylvánského na jiné viniční trati. Přes Dívčí horu je totiž plánováno vedení poslední části obchvatu města Znojma směrem na hranice. Tradici výroby Sylvánského chceme ve WALDBERGu určitě zachovat.

Sylvánské zelené je s WALBERGem neodmyslitelně spjaté. Znamená to, že jde o vaše pilotní víno?

To určitě ně. Za hlavní a nejdůležitější víno naší produkce považujeme jednoznačně Vetlín. Aktuálně máme v nabídce nové Veltlínské zelené 2016 VOC Znojmo. Tento Veltlín jsme až do konce března míchali na jemných kalech, čímž víno získalo při velmi nízkém zbytkovém cukru harmonickou a plnou dochuť. Zároveň byl zachován typický kořenitý charakter s postupně nazrávajícími pepřovými tóny.

Obsah balení

2014 | 0,75l | kabinetní | Vinařství WALDBERG

Suché Sylvánské ročníku 2014 z Vinařství WALDBERG má zlatavě zelenkavou barvu a výrazně ovocně kořenitou vůni. Ta se vyrovnaně promítá i do chuti, která je jemně pikantní s grepovými tóny a harmonicky plná. Hrozny zrály na viniční trati Dívčí hora ve vinařské obci Chvalovice.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství WALDBERG

Suché bílé víno odrůdy Sylvánské zelené ročníku 2016 z Vinařství WALDBERG Vrbovec. Víno zelenkavě zlatavé barvy, ovocné tóny zralého angreštu s limetkou jsou doplněny kořenitostí a lehce minerální dochutí se šťavnatou kyselinkou. Hrozny z tradiční viniční tratě Dívčí hora. Doporučuje párovat s jídly z asijské kuchyně a k různým úpravám ryb a drůbeže.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství WALDBERG

Bílé víno odrůdy Sylvánské zelené z Vinařství WALDBERG, ročník 2015.Víno zelenkavě zlatavé barvy, svěží ovocná vůně zralých angreštů s tóny šťavnatých citrusů přecházejících i do harmonické, jemně kořenité chuti. Doporučujeme k drůbeži, rybám a asijským specialitám.

detail vína
2014 | 0,75l | jakostní | Vinařství WALDBERG

Víno zlatavě zelenkavé barvy, vůně ovocně kořenitá, harmonická s chutí, která je příjemně pikantní s jemnými citrusovými tóny.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.