Trpělka a Oulehla - výběr sklepmistra

Kód kolekce: VIN.0189 Začátkem září letošního roku oslavili ve vinařství REGINA COELI (stále častěji známé jmény svých zakladatelů jako Trpělka a Oulehla) v Nových Bránicích 25. výročí svého vzniku. Vinařství z nejsevernějšího výběžku Znojemské vinařské podoblasti je typické výrobou suchých vín klasických odrůd. Obdělávají vinice v katastru Dolních Kounic, který díky svému granitoidnímu vulkanickému podloží dává tamnějším vínům nezaměnitelný kouřový charakter a výraznou mineralitu. V této kolekci najdete šest vzorků, které pro vás osobně vybral a doporučil sklepmistr Luboš Oulehla jako to nejlepší z aktuální produkce vinařství.
1 266 Kč
vyprodáno

Vinařství REGINA COELI se stalo vítězem 8. ročníku prestižní soutěže VINAŘSTVÍ ROKU 2017,
v kategorii střední vinařství. GRATULUJEME!!

Obsah balení

2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Suché červené víno proslavené dolnokounické odrůdy Frankovka z vinařství Trpělka a Oulehla, Regina Coeli. Víno jasně granátového šatu s fialovou jiskrou. V buketu dominují tóny drobného zahradního ovoce (višně, přezrálé plody černého bezu), ve výrazu je typická odrůdovost ozvláštněna posíleným kořenitým aromatem (spálené dřevo, skořice) a typicky "kounickým" minerálním podtextem. V dochuti intenzivní, příjemně kořenité víno, vhodné k dennímu stolování. Doporučujeme k paprikovým uzeninám a grilovanému uzenému kolenu s ostřejším zelenino-česnekovým čatní. Výborný společník zvěřinových gulášů, překvapí s čokoládovými a karamelovými dezerty. Snoubí se skvěle s vyzrálejšími sýry typu camembert a brie.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Typicky žlutozelený šat s živým teplým reflexem a atraktivním, ovocitě odrůdovým buketem kandovné hrušky a manga. Na patře zpočátku převládá aroma chřestu a citrusové kůry, které přechází v kořenitě bylinkové tóny až v marcipán. Koncentrované, harmonické víno s kyselinkou a minerálním závěrem. Doporučujeme k chřestu podávanému s vinegrettovou zálivkou. Bude dobrým společníkem jemným úpravám telecího masa na víně s brokolicovým pyré. Servírujeme jej také s jemnými zrajícími sýry, jako je například Blaťácké zlato. Víno bylo oceněno stříbrnou medailí v Národním salonu vín 2017.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno žluté barvy, ve vůni upoutají tóny kvetoucího akátu a limetky. V chuti aroma bělomasých broskví a letního jablíčka, které doplňuje kyselinka a typický minerální podtón. Elegantní víno, které se dobře uplatní ve vysoké gastronomii. Doporučujeme podávat k fritovaným a grilovaným plodům moře, je skvělým společníkem těstovinám se smetanovým dipem. Skvěle vyzní doprovází-li minutky z bílého masa. Snoubíme jej s tvrdými kozími a ovčími sýry. Plně vynikne v kombinaci s krémovými deserty s čokoládou a kakaem.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno typicky žlutozelené barvy s jemným ovocným buketem, na patře upoutá náznakem grepů, limetky a kiwi. Ve finále dominují příjemně nahořklé bylinkové tóny (pelyněk, estragon). Živé, dobře strukturované víno s minerální dochutí, v závěru přiměřeně řízné. Víno, které neunaví, vstřícné a podbízivé chuti. Doporučujeme k bílé rybě na grilu s majonézovým dresinkem. Výborné v kombinaci s jehněčím pleckem na rozmarýně a k drůbeži dušené na víně. Je skvělým společníkem holandským sýrům s kořením.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno krásné žlutozelené barvy s živým reflexem. V bohatě rozvinuté kytici upoutá náznak fermentovaného podzimního ovoce. V aromatu dominuje kdoulový konfit, sušené broskve, v závěru nádech sušeného maliní. Výraznější kyselinka a čitelný minerální podtext předurčují toto víno k delšímu archivování. Doporučujeme k drůbežím salátům a toustům s tapenádou. Báječně doprovází grilované jehněčí s mátovým dresinkem nebo krůtí prsa na slanině s žampiony. Labužníky potěší v kombinaci s jablečnou šalotkou s červeným rybízem. Hodí se také k pařeným a uzeným sýrům jako je mozzarella nebo oštěpek.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno intenzivně cihlové barvy s elegantním lomem na menisku. Ve vůni upoutají ušlechtilé tóny připomínající starou vydělanou kůži, lanýže a dobře vyzrálý kompost. Na patře zaujme aroma sušených švestek a svatojánského chleba (karob). Plné, dobře strukturované a harmonické víno se sametovými tříslovinami a hladkou dochutí. Jeho bohatě komponovaný výraz a optimální lahvová zralost uspokojí náročné znalce. Doporučujeme ke kachní terině a jemným uzenářským lahůdkám (mortadela, taliány). Ideálně doprovází hovězí po burgundsku a drůbež dušenou na smetaně, stejně jako tradiční bramborové placky (lokše) s povidly a mákem. Snoubí se s jemnými zrajícími sýry a se sýry s bílou plísní typu camembert.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.