Vánoční 2016

Kód kolekce: VIN.0148 V této kolekci najdete vše, co váš vánoční stůl z vína potřebuje. Na zavínění doporučujeme zkusit naši novinku Sparkling Wine, jemně perlivé víno odrůdy Veltlínské zelené, nového ročníku 2016 z Vinařství Simenon. Štědrovečerní večeři ideálně doplní suché Rulandské šedé 2015, ps, z Vinařství WALDBERG. Kromě burgundských odrůd doporučují odborníci k tradičnímu kaprovi také vína odrůdy Sauvignon, a to zejména kvůli vyššímu obsahu kyselin, které tuto tučnější smaženou pochoutku pěkně vyváží. Doporučujeme polosuchý Sauvignon 2015, ps, z vinařství Jana Plačka. Sladkou tečkou za vaší štědrovečerní večeří nebo doprovodem k míse cukroví bude aromatická Pálava ve výběru z hroznů nového ročníku 2016 z Vinice-Hnanice. Na První svátek vánoční nesmí na stole chybět zemité červené víno, které vhodně doplní štěpánskou husu a nezadá si třeba ni se zvěřinou. Doporučujeme oblíbený Merlot Nature 2015 z vinařství Jiřího Horta. Ve sváteční kolekci samozřejmě nemůže chybět sekt, volíme okouzlující narůžovělý Sekt Charles Seasfield Brut z modrých hroznů odrůdy Pinot Noir. A co říkáte na cenu kolekce? Dali jsme si práci a na základě dokonalé znalosti našeho sortimentu jsme pro vás vybrali nejen opravdu vhodné a zajímavé, ale i cenově velmi příznivé vzorky!
1 011 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství WALDBERG

Suché bílé víno odrůdy oblíbené odrůdy Rulandské šedé z produkce Vinařství WALDBERG. Víno jiskrně zlatavé barvy s vůní vyzrálého sušeného ovoce, medově rozinkové tóny se propojují s harmonickou, extraktivně plnou chutí. Toto víno bylo oceněno speciální cenou Kyjovské vinotéky Svatoborská za nejvýše hodnocené víno odrůdy Rulandské šedé na 10. ročníku Galerie rulandských vín v srpnu 2016 v Kyjově.

detail vína
2013 | 0,75l | jakostní šumivé | ZNOVÍN ZNOJMO

Tento narůžovělý sekt byl vyroben z modrých hroznů odrůdy Pinot noir (Rulandské modré). Jemným odlisováním hroznů byl rychle oddělen mošt, aby narůžovělý odstín v budoucím víně byl co nejmenší. Získané víno je velmi vhodné pro výrobu sektů tradiční metodou kvašením v lahvi. Proměna modrých hroznů v bílý sekt symbolizuje tajemnou proměnu Karla Postla, rodáka z Popic u Znojma, kněze a sekretáře řádu Křižovníků s červenou hvězdou. Po jeho náhlém zmizení v Karlových Varech se objevil po mnoha letech v Americe pod novým jménem Charles Sealsfield (pseudonym odvozoval od pozemku v Popicích „Siegefeld“, kde se odedávna pěstovala vinná réva). V Americe působil jako farmář, novinář ale především napsal řadu knih o Indiánech, kterými se inspiroval spisovatel Karel May v románech o náčelníku Vinnetouovi. Charles Sealsfield, přezdívaný Hrabě Monte Christo literárních dějin, zakončil svůj dobrodružný život ve Švýcarsku.

detail vína
2015 | 0,75l | známkové | VINO HORT

Milovníky výrazných červených vín potěší další ročník Hortových vín z hroznů původem z francouzského Languedocu, která zaujmou svým bohatým projevem - od nádherné vůně až po plnou a dlouhou dochuť. Tento Merlot z řady Nature je velmi přirozené víno vyjadřující silný naturel, který překvapí svou výraznou chutí a mimořádně harmonickým projevem. Víno má temně fialovou barvu. Vůně je velmi výrazná v tónině malin a ostružin. V chuti pokračuje v marme­ládovém projevu se sametovým koncem.

detail vína
2016 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Vinice Hnanice

Víno z první řady přívlastkových vín ročníku 2016 z Vinice-Hnanice. Tato polosladká Pálava zelenožluté barvy vás osloví aromatem rozkvetlých růží a muškátu, který nalézáme i v chuti, kde je doplněn tóny lučního medu a přezrálých mandarinek. Doporučujeme k mandarinkovému koláči.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Barva vína je lákavá, zelenkavá se zlatavými odlesky. Vůně je jemná, svěží, postupně se otevírá aroma angreštu, černého rybízu s jemným nádechem hluchavky, kopřiv až po jemnou vůni zeleného pepře. Chuť kopíruje aroma. Je svěží, jemná, velice příjemná. Podávejte vychlazené na 10 až 12 stupňů Celsia. Víno je vhodné jako aperitiv či ke studeným předkrmům, ke chřestu a kozím sýrům, kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou nebo rybí omáčkou, k vařené šunce, bílým masům se smetanovými omáčkami.

detail vína
2016 | 0,75l | perlivé | Vinařství SIMENON

První víno ročníku 2016 z Vinařství SIMENON je zároveň neobvyklou novinku. Jedná se totiž o polosuché perlivé víno příjemně dosycené oxidem uhličitým. Je tak ideální volbou na zavínění před degustací nebo přímo jako aperitiv či přípitek při různých oslavách. Má svěží citrusovou vůni a pouze 10,5% alkoholu. Doporučujeme!

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.