Velké medaile Znovínu Znojmo

Kód kolekce: VIN.0269 Již v polovině roku 2019 se může Znovín Znojmo chlubit pochlubit impozantním seznamem úspěchů svých vín na tradičních místních i prestižních mezinárodních soutěžích. Vína s těmi nejzářivějšími medailemi jsme pro vás sdružili v této odrůdově vyladěné kolekci. Vetlín Ledňáček s překvapivou vůní tropického ovoce získal stříbro na FINGER LAKES INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2019, USA. Angreštový Sauvignon Ještěrka má stříbro z EURASIA WINE & SPIRITS COMPETITION 2019, Moldávie. Typicky meruňkový Rýňák se pyšní zlatem z VINALIES INTERNATIONALES 2019, Paříž, Francie. Svůdně aromatický Tramín získal zlato na GEWURZTRAMINER DU MONDE 2019 pořádaném v rámci LES GRANDS CONCOURS DU MONDE 2019 ve francouzském Štrasburku. Jediné tuzemské zlato získal na prestižní soutěži Le Mondial du Rosé ve francouzském Cannes rosé πinot Noir. Bronzovou medaili na TEXAS INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2019, USA, získali obě Rulandské modré z edice DUEL – Akát i Dub, který je součástí této vydařené kolekce. Kromě rosé a Veltínu jsou jsou všechna vína vhodná k archivaci. Doporučujeme!
1 064 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Víno a drahokam ptačí říše - ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Po přivonění víno potěší nádhernou a bohatou vůní po tropickém ovoci. Zaznamenáte i odrůdově charakteristický projev po pražených mandlích a pepři. V chuti pohladí dokonalou harmonií, čistotou i příjemnou příchutí po vanilce a banánu. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Vychutnávejte jako mladé a svěží.

detail vína
2017 | 0,5l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Zasněte se s romantickým Tramínem červeným, který Vás osloví atraktivní vůní po šeříku, pivoňce a broskvích. V ústech ohromí bohatou kořenitou chutí, svůdným zbytkovým cukrem a svěží kyselinou. Potěší příjemná příchuť po tropickém ovoci a kompotovaných meruňkách. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci. Víno bylo oceněno mimo jiné zlatou medailí na Valtických vinných trzích 2019, zlatou medailí na GRAD PRIX VINEX 2019 nebo krásnou zlatou medailí na mezinárodní soutěži vín „GEWURZTRAMINER DU MONDE 2019“ pořádané v rámci „LES GRANDS CONCOURS DU MONDE 2019“ ve francouzském Štrasburku.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Seznamte se s atraktivním Rulandským modrým ve vysokém přívlastku, jež bylo vyrobeno tradičním způsobem nazráváním ve velkém dubovém nevypáleném sudu o objemu 5000 litrů. Víno vyzrálo do krásy a ušlechtilosti. Po přivonění objevíte příjemnou vůni po sušené arónii, tabáku a lékořici. V ústech je víno tělnaté, harmonické, s charizmatickou tříslovinou a líbivou stopou po dřevě a příchutí po kvalitní čokoládě nebo kávě. Můžete podávat například k hovězímu masu nebo zvěřině. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci. Víno bylo oceněno bronzovou medailí na mezinárodní soutěži „TEXAS INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2019“, USA nebo stříbrnou medailí na „GRAND PRIX VINEX 2019“.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Vychutnejte si překrásný polosuchý Ryzlink rýnský z romantických vinic Dívčího vrchu. Po přivonění se představí atraktivní vůní po rozinkách, medu a lučních květech. V ústech zaujme svou mohutností, čistotou a líbivou příchutí po kompotovaných meruňkách. Dlouhá dochuť je protknutá příjemnou minerálností. Můžete vychutnávat například k rybám, drůbeži nebo jemným sýrům. Víno má výborné předpoklady k archivaci. Víno přichází na trh již ověnčené mnoha úspěchy z místních i mezinárodních soutěží vín, z nichž jmenujme alespoň Zlatou medaili na Oenoforum 2018, bronzovou medaili na decanter 2018 Londýn nebo Zlatou medaili na Valtických vinných trzích 2018.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Vína označená nálepkou „ZELENÁ JEŠTĚRKA“ latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Ochutnejte Sauvignon z ročníku 2018, zaujme Vás bohatou vůní po citrusových plodech, angreštu a planých broskvích. V ústech potěší svěžestí, čistotou, mohutností těla a délkou chuťového projevu. Oceníte atraktivní příchuť po zelených hruškách, rynglích či pomelu. Můžete podávat například k drůbežímu masu nebo rybám. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Růžové víno z modrých hroznů Rulandské modré označené dle vinařského zákona jako „rosé“ zaujme ušlechtilou vůní po citrusových plodech, lesních jahodách nebo malinách. V ústech oceníte harmonii, čistotu a délku chuťového projevu i příjemnou ovocnou příchuť po šťavnatých broskvích. Víno můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo ovocným dezertům. Má velmi dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.