Veselé Vánoce

Kód kolekce: VIN.0342 Tato kolekce je výběrem těch nejlepších z našeho portfolia. Sestava je k dostání v dárkovém balení – elegantním plochém bílém kartonu s vánočním motivem na víku. Kolekci otevírá dokonale vybalancovaný a odrůdově typický suchý Rýňák VOC Znojmo z vinařství THAYA, z jehož produkce pochází nový Šampion Salonu vín ČR 2021. Následuje Sauvignon Sexenberg z vinařství Piálek & Jäger oceněný zlatou medailí na Nominační výstavě pro Znojemsko. Ve vánoční sestavě nemůže chybět největší znojemský producent vín Znovín Znojmo, zde s mimořádným Veltlínským zeleným, tzv. Jubilejním vínem Augustiniánského opata, jež bylo oceněno na mnoha mezinárodních soutěžím vín, např. zlatou medailí na IWC San Francisco 2019.Polosuché Rulandské šedé, což je odrůda odborníky nejčastěji doporučovaná k párování se smaženým vánočním kaprem, zde najdete v BIO kvalitě z vinařství ŠPALEK. Milovníkům sladkých vín je ve Vánoční kolekci určen vynikající Tramín červený z Vinařství LAHOFER, oceněný mimo jiné stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži vín AWC Vienna 2020. Červená vína reprezentuje špičkový Pinot Noir z vinařství Regina Coeli, držitel velké zlaté medaile z Nominačního kola Národní soutěže vín a tedy další ze silných kandidátů do nového Salonu vín. A důležitá poznámka na závěr: Aby k vám dárková krabice dorazila neporušená, balíme ji samostatně a pečlivě do bublinkové folie. Objednávky s garancí dodání do Vánoc přijímáme maximálně do neděle 13. prosince!
1 288 Kč
vyprodáno

 

Obsah balení

2018 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Znovín Znojmo vyrábí jubilejní víno se souhlasem Augustiniánského opata při jubileu založení kláštera na Starém Brně roku 1323. Je vyrobeno z hroznů, které dosáhly výjimečné cukernatosti (sladkosti) a víno se tak vyznačuje plností a mimořádnými aromatickými i chuťovými vlastnostmi. Hrozny pro výrobu vína pochází z vinařské oblasti Morava, podoblasti znojemské. Cukernatost, původ hroznů i chuťové vlastnosti tohoto vína s přívlastkem „výběr z hroznů“ ověřila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, vlastní technologii výroby vína pak opat, aby odpovídalo požadavkům Kodexu kanonického práva na mešní víno. Navazuje tak na tradici výroby mešního vína z klášterních vinic. Starobrněnské opatství je v současnosti jediným opatstvím Řádu sv. Augustina na světě, dle privilegia papeže Benedikta XIV. z roku 1752. Ve znaku opata je písmeno E jako upomínka na zakladatelku kláštera, královnu Elišku Rejčku a symbol augustiniánů: otevřená kniha, která je v pozadí planoucího srdce protnutého šípem. Kniha je slovo Boží, jež proniklo srdcem a duší. Víno bylo oceněno na významných mezinárodních soutěžích, získalo stříbrnou medaili na „HONG KONG INTERNATIONAL WINE & SPIRIT COMPETITION 2019" v Číně, zlatou medaili na „SAN FRANCISCO INTERNATIONAL WINE COMPETITION 2019“ v USA nebo stříbrnou medaili v Národní soutěži vín - Salon vín 2020.

detail vína
2019 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství LAHOFER

Výrazná zlatavá barva zapadajícího slunce evokující až lehounce narůžovělý klaret je okouzlujícím příslibem před prvním douškem. Šťavnatá kyselinka, vyšší zbytkový cukr a mimořádný extrakt dávají tomuto vínu komplexnost doplněnou výraznými tóny po skořici, liči a zázvoru. Typický LAHOFERácký Tramín se bude krásně popíjet jako digestiv po dobrém obědě, dobře se ale shodne i se sladkými moučníky, pikantní paštikou, husími nebo kachními játry, thajskou kuchyní či sýry s modrou plísní.

detail vína
2017 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství OULEHLA

Víno sytější granátové barvy s měděnými odlesky. Ve vůni se projevují drobné peckoviny. Chuť je pevná se sametovými taniny, vyváženou kyselinou a v závěru s projevem sušených švestek, kakaa a jemně dřevitého akcentu. Víno se hodí k pečenému masu, jemným úpravám zvěřiny či houbovým pokrmům. Vynikne v kombinaci s čokoládovými dezerty typu Sacher. Skvěle se snoubí s měkkými sýry s bílou plísní jako je camembert nebo hermelín.

detail vína
0 | 0l | |

Plochý karton na šest lahví vína. Uvnitř přírodní karton, zvenku bílý, vhodný jako balení vína k mimořádným příležitostem. Rozměry kartonu: délka 47 cm x šířka 34 cm x výška 8 cm. Pozor, do krabice se vejdou pouze lahve typu PISTOL a BORDO!

detail vína
2019 | 0,75l | VOC | Vinařství THAYA

Víno odrůdy Ryzlink rýnský ročníku 2019 zatříděné do apelačního systému VOC Znojmo v dubnu 2020. Ryzlink rýnský se pěstuje od raného středověku po celém světě a je zařazován mezi nejkvalitnější odrůdy pro bílá vína, často poskytuje vyšší stupně zralosti. Znojemské rýňáky jsou typické vůní lipového květu, pomerančů a medu s jasnými minerálními podtóny, které přecházejí i do chuti. Víno je vhodné k archivaci. V prodeji od 8. 5. 2020!

detail vína
2019 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Piálek & Jäger

Suché bílé víno odrůdy Sauvignon, ročník 2019, pozdní sběr z vinařství Piálek & Jäger z řady Sexenberg, což znamená z viniční trati Načeratický kopec. Lehčí a svěží SG s intenzivním aroma angreštu, lučního kvítí a slaměnek. V chuti dominují tóny zelených jablek, nektarinek a květů hluchavek. Dlouhý minerální závěr. Víno určené přímo do gastronomie.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Špalek

Polosuché bílé víno odrůdy Rulandské šedé, ročník 2018, pozdní sběr, z vinařství rodiny Špalkovy. Víno vyrobené v biorežimu, ve stylu VEGAN. Hrozny pochází ze známé znojemské viniční trati Kraví hora.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.