Vinařství Musil

Kód kolekce: VIN.0108 Touto kolekcí vítáme na Vintrh.cz vinaře s velkým V, pana Ladislava Musila. Víno osobně vyrábí více než 40 let a v dnešní době je ztělesněním vinařské tradice, dlouholetých zkušeností a poctivého řemesla. Když k tomu přidáte unikátní klimatické a půdní podmínky mikroregionu Dolních Kounic, nejsevernějšího cípu Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstuje své hrozny, bude vám jasné, že jeho vína musíte ochutnat! Ne náhodou je tedy jeho profilová kolekce plná medailových vín: Ryzlink rýnský se stříbrnou ze Salonu vín ČR 2016, Veltlín s bronzem s FESTWINE 2014, Svatovavřinecké dokonce zařazené mezi 100 nejlepších vín do Salonu vín ČR 2016, Frankovka má zlato z Nominační soutěže pro Salon, Rulandské modré zase zlatou z Valtických vinných trhů 2015 a pro ilustraci širokého záběru jedinečných červených vín z Dolních Kounic jsme do kolekce zařadili také víno odrůdy Cabernet Moravia. Budete nadšení!
1 176 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2013 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Ladislav Musil

Suché víno odrůdy Ryzlink rýnský, ročníku 2013, z vinařství pana Ladislava Musila z Dolních Kounic. Oceněno stříbrnou medailí v Salonu vín ČR 2016. Vinařská obec Dolní Kounice leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti. Dříve bývala součástí Brněnské vinařské oblasti. Jde o mikroregion s (pro Znojemskou podoblast) specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží. Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu. Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní.

detail vína
2012 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Ladislav Musil

Suché bílé víno odrůdy Vetlínské zelené z vinařství Ladislava Musila. Bylo oceněno bronzovou medailí na FESTWINE 2014. Vinařská obec Dolní Kounice leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti. Dříve bývala součástí Brněnské vinařské oblasti. Jde o mikroregion s (pro Znojemskou podoblast) specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží. Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu. Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní.

detail vína
2013 | 0,75l | jakostní | Vinařství Ladislav Musil

Mimořádné červené víno odrůdy Svatovavřinecké bylo zařazeno do Salonu vín České republiky 2016. Zároveň získalo zlatou medaili na Národní soutěži vín pro Znojemskou vinařskou podoblast v roce 2015. Hrozny uzrály ve vinařském mikroregionu Dolních Kounic, kde se červeným vínům mimořádně daří. Vinařská obec Dolní Kounice leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti. Dříve bývala součástí Brněnské vinařské oblasti. Jde o mikroregion s (pro Znojemskou podoblast) specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží. Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu. Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní.

detail vína
2013 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Ladislav Musil

Vysoce hodnocené červené víno odrůdy Frankovka z vinařství pana Ladislava Musila získalo Zlatou medaili na Mezinárodní soutěži vín Znojemské vinařské podoblasti. Tato odrůda je známá jako tzv. Dolnokounická Frankovka a výborně se hodí k archivaci. Vinařská obec Dolní Kounice leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti. Dříve bývala součástí Brněnské vinařské oblasti. Jde o mikroregion s (pro Znojemskou podoblast) specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží. Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu. Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní.

detail vína
2011 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Ladislav Musil

Suché červené víno odrůdy Cabernet Moravia vyrobil vinař Ladislav Musil z hroznů, které zrály na viniční trati Syslice ve vinařské obci Syslice. Vinařská obec Dolní Kounice leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti. Dříve bývala součástí Brněnské vinařské oblasti. Jde o mikroregion s (pro Znojemskou podoblast) specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží. Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu. Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní.

detail vína
2013 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Ladislav Musil

Toto červené víno odrůdy Rulandské modré ze sklepa pana Ladislava Musila bylo oceněno zlatou medailí na Valtických vinných trzích v roce 2015. Vinařská obec Dolní Kounice leží v nejsevernější části Znojemské vinařské podoblasti. Dříve bývala součástí Brněnské vinařské oblasti. Jde o mikroregion s (pro Znojemskou podoblast) specifickým klimatem a unikátními půdními podmínkami založenými na vlastnostech granitoidního podloží. Vína z hroznů vypěstovaných v této oblasti jsou typická svou mineralitou, kterou odborníci označují až za salinitu. Kounická vína jsou výrazně ovocitá, originálně kořenitá a příjemně extraktivní.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.