DomůKolekce vín Víno Plaček

Víno Plaček

Kód kolekce: VIN.0102

Touto kolekcí vín vítáme na Vinotrh.cz další partnerské vinařství ze Znojemské vinařské podoblasti, a to Vinařství Jan Plaček z Moravských Bránic. Filozofií rodinného vinařství s více než patnáctiletou tradicí je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Všechna vína v této kolekci jsou ročníku 2015. Můžete se těšit na oblíbené odrůdy jako jsou Pálava, Sauvignon Blanc, Müller Thurgau nebo Hibernal. Kolekce obsahuje také dvě velmi výjimečné odrůdy. První je ananasově aromatický sladký Solaris – víno nové odrůdy vzniklé křížením odrůd Merzling, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Muškát Ottonel. Druhou specialitou je suchý Savilon, který v chuti připomíná známý Sauvignon, ačkoli tato odrůda není ani jedním z rodičů, protože Savilon vznikl křížením odrůd Villard blanc, Vetlínské červené rané, Merlot a Seibel. Oba mimořádné vzorky jsou navíc víny z panenské sklizně!

907 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Hibernal, jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, Panenská sklizeň, 2015 – polosuché – bílé Hibernal je nová interspecifická =PiWi odrůda,kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny hibern = přezimovat. Hibernal se zlato zelenkavou barvou osloví svou výraznou intenzivní nevšední vůní citrusů, ananasu, kiwi a vyzrálých meruněk. Chuť vína je šťavnatá, velice svěží, dynamická, s příjemnou kyselinkou a kořenitostí. Víno s výrazným tělem a zároveň harmonickým poměrem kyselin a cukrů. Víno je vhodné k archivaci. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám nebo k mořským plodům. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Pálava, Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, 2015 – polosuché – bílé Víno se zelenkavou barvou se zlatou jiskrou. V krásné vůni najdeme stopy růží, doplněné o vanilku až po svěžest exotického ovoce, zvláště pak aroma svěží mandarinky. Chuť je plná, dlouhotrvající, příjemná, s lahodným zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními deserty s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům, olivám. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

SAVILON, Panenská sklizeň, Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, 2015, suché – bílé Savilon je nová interspecifická =PiWi odrůda, vznikla křížením odrů Villard blanc, Veltlínské červené rané, Merlot a Seibel . Celkově připomíná Savilon víno odrůdy Sauvignon, ačkoliv tato odrůda není ani jedním z rodičů, ale pravděpodobně se zasloužil o název Savilon. Barva vína je výrazná, žlutá se zelenými reflexy se zlatou jiskrou. Vůně extraktivní a široká. Při prvním nadechnutí vás pohltí květinová vůně černého bezu, travin, které postupně přechází do ovocných tónů. Chuť je dlouhá s jemnou kyselinkou. Jedná se o velmi kvalitní víno, které má předpoklady k delší archivaci. Savilon můžete podávat především jako aperitiv a k slavnostním příležitostem. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Muller Thurgau, Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, 2015 – suché – bílé Víno s jásavou zelenožlutou barvou Vás zujme svou výraznou muškátovou vůni s ovocnými tony citrusových plodů a černého rybízu. Chuť vína je svěží, ovocná, lehká s příjemnou kyselinkou a dochutí. Víno vhodné ke každodennímu pití k prosté stravě a při společenské zábavě. Hodí se k předkrmům, zeleninovým polévkám, k rybě nebo k bílým měkkým sýrům. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Jan Plaček

Sauvignon blanc, Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů, 2015 – polosuché – bílé Tento Sauvignon Vás upoutá svou krásnou zlatavou barvou. V černorybízové vůni najdeme aroma angreštu s velice výraznou vůní černého rybízu, bezu s nádechem bylin a medu. Chuť je lahodná, ovocná, plná, příjemně nasládlá s decentní kyselinkou. Chuť kopíruje vůni vína. Víno vhodné ke studeným předkrmům, ke chřestu a kozím sýrům, kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou, bílým masům se smetanovými omáčkami, k rybám s výraznější úpravou. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Jan Plaček

Panenská sklizeň, Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů, 2015 – sladké – bílé Solaris je nová interspecifická =PiWi odrůda, vznikla křížením odrůd Merzling, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Muškát Ottonel. Název odrůdy vychází z latiny Solaris = sluneční. Na první pohled krásná zlatavá barva tohoto vína vypovídá o výjimečné zralosti sklizených hroznů. Aroma je příjemné, ovocné. Ve výrazné sladké chuti najdeme tropické ovoce, zvláště ananas, ale i lískový oříšek. Chuť vína je sladká s jemnou kyselinkou. Podávejte řádně vychlazené k těstovinám, zeleninovým salátům, ke grilovaným masům, zajímavé snoubení bude se sladkými ovocnými dezerty. Ze sýrů zkuste čerství kozí sýr s bylinkami. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C.

detail vína


x