Víno Plaček 2017

Kód kolekce: VIN.0164 Kolekce vín ročníku 2016 z vinařství Jana a Hanky Plačkových z Moravských Bránic je plná unikátních vzorků, jako je Savilon, Solaris nebo dokonce panenský Rinot a Muscaris. Taky jste ještě vína těchto odrůd nepili? Čtěte dál a hlavně ochutnejte! Jan Plaček si hrozny pro svá vína pěstuje sám. „Baví mě rezistentní a hodně aromatické odrůdy,“ hodnotí svůj záměr vysázet v roce 2014 dnešní panenský Muscaris a Rinot. Z ročníku 2016 si pochvaluje zvláště Savilon, který se vydařil co do množství i kvality: „ Je do sucha, takže krásně vynikne jeho odůrdovost. Nižší kyselinka k Solarisu patří“.
1 115 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Savilon je nová interspecifická = PIWI odrůda, vzniklá křížením odrůd Villard Blanc, Veltlínské červené rané, Merlot a Siebel. Celkově připomíná Savilon víno odrůdy Sauvignon, ačkoliv tato odrůda není ani jedním z rodičů, ale pravděpodobně se zasloužil o název Savilon. Do Státní odrůdové knihy České republiky byla odrůda zapsána roku 2010. Zastoupení v českých vinicích je zatím minimální. Barva vína je výrazná se zelenými reflexy se zlatavou jiskrou. Vůně extraktivní a široká. Při prvním nadechnutí vás pohltí aroma čerstvě posekané louky travin, které postupně přechází do ovocných, citrusových tónů. Chuť je dlouhá s jemnou nevtíravou kyselinkou. Jedná se o velmi kvalitní, robustnější vína. Savilon můžete podávat především jako aperitiv ke slavnostnějším příležitostem.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

ŠAMPION Nominační výstavy 2017 do Národní soutěže vín za Znojemskou vinařskou podoblast! Hibernal je nová interspecifická = PiWi odrůda, kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny: hibern = přezimovat. Již podle názvu tedy jde o výrazně rezistentní odrůdu. Tento Hibernal má zlato-zenkavou barvu a osloví vás svou intenzivní a nevšední vůní citrusů, ananasu, kiwi a vyzrálých meruněk. Chuť vína je šťavnatá, velice svěží, dynamická, s jemnou kyselinkou a kořenitostí. Víno s výrazným tělem a zároveň harmonickým poměrem kyselin a cukrů. Víno je vhodné k archivaci. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám nebo k mořským plodům. Podávejte vždy vychlazené při teplotě 10-12 stupňů Celsia.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Rinot je nová interspecifická moštová odrůda révy, tzv. PiWi odrůda. Byla vyšlechtěna v České republice jako kříženec odrůd Merzling a Pinot gris. Zápis do Státní odrůdové knihy ČR proběhl roku 2008. Rinot je odrůda, která je v České republice zatím pěstována velmi vzácně. Barva tohoto vína je žlutozelená, s nádechem žlutého melounu. Vůně je zprvu decentní, po nadechnutí se uvolní aroma zralého letního ovoce, v podtextu svěžích jarních bylin. V chuti můžeme najít zralou hrušku, letní jablka nebo angrešt. Chuť tohoto vína je velmi příjemná, s decentním zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými deserty, k paštikám, k drůbežímu masu. Výborné snoubení bude s různými úpravami těstovin, k jemným ovčím sýrům a olivám.

detail vína
2016 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Jan Plaček

Solaris je nová interspecifická = PiWi odrůda, vzniklá křížením odrůd Merzling, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Muškát Ottonel. Název odrůdy vychází z latiny, kde Solaris znamená sluneční. Na první pohled krásná zlatavá barva tohoto vína vypovídá o výjimečné zralosti sklizených hroznů. Aroma je příjemné, ovocné. Ve výrazně sladké chuti najdeme tropické ovoce, zvláště ananas, ale i lískový oříšek. Chuť vína je sladká s jemnou kyselinkou. Podávejte řádně vychlazené k těstovinám, zeleninových salátům, ke grilovaným masům. Zajímavé snoubení bude se sladkými ovocnými deserty. Ze sýrů zkuste čerstvý kozí sýr s bylinkami.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Polosladké bílé víno populární odrůdy Pálava z Vinařství Jana a Hanky Plačkových. Má zelenkavou barvu se zlatavou jiskrou. Ve skvostné výrazné vůni najdeme stopy růží, doplněné vanilkou až po svěžest exotického ovoce, zvláště pak aroma svěží mandarinky. Chuť tohoto excelentního vína je výrazná, plná, dlouhotrvající, příjemná, s vyšším zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními deserty s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům či olivám. Podávejte vychlazené při teplotě 10 - 12 stupňů Celsia.

detail vína
2016 | 0,75l | výběr z hroznů | Vinařství Jan Plaček

Muscaris je nová interspecifická = PiWi odrůda, která vznikla křížením odrůd Solaris a Muškát žlutý. V české republice se tato nová odrůda pěstuje na ploše o výměře cca 2 ha. Z toho 0,5 patří právě do Vinařství Jana Plačka! Krásná žlutozelená barva s odlesky zlaté napovídá o výjimečné zralosti sklizených hroznů. Aroma je šťavnaté, ovocné, velmi výrazná vůně čerstvě utrženého muškátového hroznu. Chuť koresponduje s vůní - je sladká, muškátová, s příjemně osvěžující kyselinkou. Toto víno potěší příznivce sladších aromatických vín. Podávejte řádně vychlazené k zeleninovým salátům, k bílým grilovaným lehce upraveným masům nebo zkuste s lehkými letními deserty.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.