Víno Plaček 2018

Kód kolekce: VIN.0258 Kolekce přívlastkových vín ročníku 2018 z vinařství Jana Plačka. Samozřejmě v ní nechybí aromatická vína bílých resistentních odrůd, jako jsou Savilon, Muscaris nebo Hibernal, která jsou pro tohle vinařství typická. Právě suchý Hibernal a hlavně polosuchý Sauvignon hodnotí Jan Plaček jako velmi vydařené. Oba vzorky spojuje intenzivní černorybízové aroma s výraznými tóny kopřiv a svěží kyselinkou, kterou se Plačkovým podařilo v loňském horkém ročníku udržet díky včasnému sběru hroznů. V kolekci objevíte i víno původní české, ale velmi ojediněle pěstované odrůdy Rinot. Svěží sestavu doplňuje polosuchý Muškát moravský s bohatým aroma čajových růží a broskví.
881 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Polosuché bílé víno méně známé odrůdy Rinot ročníku 2018 z Vinařství Jana Plačka. Jedná se o novou interspecifickou moštovou odrůdu révy - PIWI odrůdu. Byla vyšlechtěna v České republice. Je to kříženec odrůd Merzling a Pinot Gris. Rinot je odrůda, která je zatím v České republice pěstována pouze velmi vzácně. Barva vína je žlutozelená. Zprvu decentní vůně se postupně uvolní a cítíme zde čerstvě upečený chléb, tropické ovoce, aroma pražených sladkých mandlí. Chuť koresponduje s vůní, je jemná, decentní, se sladným zbytkovým cukrem a kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými dezerty, k paštikám, k drůbežímu masu. Výborné je snoubení s různými úpravami těstovin, k jemným ovčím sýrům či olivám.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Savilon je nová interspecifická = PiWi odrůda, vznikla křížením odrůd Willard blanc, Veltlínské červené rané, Merlot a Seibel. Zastoupení tohoto novokřížence v českých vinicích je zatím minimální. Barva vína je svěží, jiskrná, se zelenými reflexy. Vůně extraktivní a široká. Při nadechnutí vás zaujme květinová vůně, postupně přechází do ovocných tónů, zralé ryngle, broskve, peckovitého ovoce. Chuť je dlouhá s jemnou nevtíravou kyselinkou. Podávejte především jako aperitiv k slavnostním příležitostem, dobře se hodí k rybám, těstovinám nebo chřestovým specialitám.

detail vína
2018 | 0,75l | kabinetní | Vinařství Jan Plaček

Hibernal je nová interspecifická = PiWi odrůda, kříženec odrůd Seibel a Ryzlink rýnský. Název pochází z latiny hibernace = přezimovat. Víno s jásavou žluto zelenkavou barvou. Osloví vás svou výraznou intenzivní vůní citrusů, angreštu, černého rybízu, bylin a to výrazný projev jarní kopřivy nebo lipového květu. Chuť vína je lehká, šťavnatá, svěží, s jemnou kyselinkou a nepatrným zbytkovým cukrem. Hibernal můžeme podávat k předkrmům, rybám, k mořským plodům nebo k salátům.

detail vína
2018 | 0,75l | kabinetní | Vinařství Jan Plaček

Tento svěží Sauvignon Vás osloví svou půvabnou barvou zralého citrónu. V lákavé kopřivové vůni najdeme i výrazné aroma černého rybízu a bezu. Aroma se postupně otevírá a najdeme zde i stopy jahod a vanilkové zmrzliny. Chuť je lahodná, ovocná, lehká, příjemně nasládlá s decentní kyselinkou. Víno vhodné ke studeným předkrmům, ke chřestu a kozím sýrům, kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou, bílým masům se smetanovými omáčkami, k rybám s výraznější úpravou.

detail vína
2018 | 0,75l | kabinetní | Vinařství Jan Plaček

Toto víno je jemné barvy lněného plátna. Vůně je výrazná, svěží, objevíme zde typický projev muškátu moravského – čajovou růži, broskev. Chuť kopíruje aroma vína. Je svěží, příjemná, působí lehce nasládle. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 °C. Víno vhodné jako aperitiv či ke studeným předkrmům, ke chřestu a kozím sýrům, kořenitým jídlům, těstovinám s gorgonzolou nebo rybí omáčkou, k vařené šunce, bílým masům se smetanovými omáčkami.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | Vinařství Jan Plaček

Muscaris je nová interspecifická = PiWi odrůda, vznikla křížením odrůd Solaris a Muškát žlutý. Krásná žlutozelenkavá barva s odlesky zlaté. Výrazné aroma je šťavnaté, ovocné, povzbuzující. Ucítíme vůni rozkrojené limety, pomerančové kůry, liči až po čerstvě nastrouhaný kokos a vánoční koření. Elegantní chuť vína je nasládlá, jemně muškátová, s příjemnou kyselinkou. Podávejte řádně vychlazené k zeleninovým salátům, k bílým grilovaným lehce upraveným masům, nebo zkuste s lehkými dezerty s ovocem.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.