Z putování II.

Kód kolekce: VIN.0150 Kolekci vín ze Znovínu Znojmo, která byste rozhodně neměli opominout, tvoří hlavně novinky představené poprvé v rámci oblíbeného Putování po archivních sklepích na podzim 2016. V řazení podle cukernatosti otevírá tuto šestku překvapivě bohaté a přitom pěkně suché Chardonnay. Svou plnost získalo zráním metodou sur lie, tedy delším ležením na kvasnicích. Následuje polosuchý angreštový Sauvignon v pozdním sběru. Dále mnoha medailemi oceněný Cabernet Sauvignon rosé, pozdní sběr. Nemůže chybět také oblíbená „Ještěrka“, tentokrát líbivý polosladký Tramín červený, pozdní sběr. Nejsladším vzorkem je 69,3 g cukru sladký Kerner ve výběru z bobulí. Dokonalý bonbonek, však je taky nabízen pouze v lahvi 0,5 litru. Překvapivých 10 g cukru má i jediný červený vzorek – Rulandské modré, dokonce ve výběru z bobulí. Noblesní a bohaté červené víno s vůní po hořké čokoládě a sušených brusinkách si vás určitě získá! Všechna vína patří do úspěšného ročníku 2015.
946 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2015 | 0,5l | výběr z bobulí | ZNOVÍN ZNOJMO

Kerner ve výběru z bobulí bude jistě ozdobou každého slavnostního menu nebo „jen“ kultivovaným společníkem při rozjímání nad skleničkou skvělého vína. Po přivonění Vás pohladí svůdná vůně po vanilce, banánech nebo vyzrálých broskvích. V ústech oceníte dokonalou čistotu, ušlechtilost a délku chuťového projevu. V každém doušku objevíte líbivou příchuť po tropických plodech, medu nebo marcipánu. Toto nádherné sladké víno můžete podávat například k drůbežím specialitám nebo dezertu. Má výborné předpoklady k archivaci.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Vína označená nálepkou „ZELENÁ JEŠTĚRKA“ latinsky LACERTA VIRIDIS jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Potěšte se atraktivním Tramínem červeným s líbivou vůní po šeříku, růžích a perníkovém koření. V ústech oceníte sametově hladký, čistý a svěží chuťový projev podbarvený příchutí po liči nebo malinách. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo ovocným dezertům. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Poznejte dominantní Sauvignon, který vzešel z našich krásných vinic na Hustopečsku, jistě si Vás získá. Již ve vůni zaujme atraktivním „green“ projevem připomínajícím například angrešt. V ústech potěší mohutností, šťavnatostí a čistotou chuti. Zaznamenáte jemnou nasládlost líbivého zbytkového cukru vyváženou svěží kyselinou a atraktivní příchuť po rynglovém kompotu. Tento vzletný Sauvignon můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci. Víno získalo stříbrnou medaili na soutěži mladých vín ročníku 2015 „VINUM JUVENALE 2015“ v Brně.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z bobulí | ZNOVÍN ZNOJMO

Vychutnejte si polosuché Rulandské modré za severní části znojemské vinařské podoblasti a oddejte se jeho kouzlu a noblese. Po přivonění Vás navnadí mohutná vůně po hořké čokoládě, sušených brusinkách nebo karamelu. V ústech tento Pinot ohromí bohatostí těla, laskavostí zbytkového cukru a ušlechtilostí chuťového projevu připomínajícího kvalitní čokoládu, kakaové boby nebo vyzrálé tmavé třešně. Toto výjimečné víno Vás k jinému již nepustí. Můžete podávat například k hovězímu masu nebo kvalitním sýrům. Víno má výborné předpoklady k archivaci. Víno bylo oceněno bronzovou medailí na „NÁRODNÍ SOUTĚŽI VÍN 2016 – znojemská podoblast“.

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Oddejte se podmanivému rosé Cabernet Sauvignon, které Vás po přivonění odmění ušlechtilou vůni po tropickém ovoci, rozinkách nebo malinách. V ústech potěší svou svěžestí, čistotou, harmonií a líbivým ovocným projevem připomínajícím vyzrálé broskve nebo tropický ananas či liči. Svůdná nasládlost jemného zbytkové cukru láká k dalšímu chutnání. Podávejte dobře vychlazené například ke kuřecímu masu nebo k ovocným salátům či dezertům. Víno vychutnávejte jako mladé, delší nazrávání nedoporučujeme.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

SUR LIE = dlouhé ležení vína na kvasnicích = vína plná, bohatá. Seznamte se se zajímavým vínem odrůdy Chardonnay, vyrobeným dnes již historickou, dříve často používanou metodou, moderně nazvanou SUR LIE. Víno bylo doslova hýčkáno a opečováváno našim sklepmistrem v Jaroslavicích. Jako mladé bylo několik měsíců pravidelně promícháváno tak, aby jemné kaly kvasinek dodaly vínu mohutnost, ušlechtilost, osobnost a kouzlo. Ponořte se do tohoto výjimečného vína…. Můžete podávat například k rybám nebo sýrové míse. Víno má výborné předpoklady k archivaci. Víno bylo oceněno stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži vín „SÉLECTIONS MONDIALES DES VIN CANADA 2016“ Quebec (Kanada).

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.