Z Putování III.

Kód kolekce: VIN.0202 Tradiční znovínské Putování po sklepích (koná se pro pravidelné zákazníky Znovínu Znojmo každý podzim, zatímco Putování po vinicích každé jaro) je tou nejlepší výkladní skříní Znovínu. V této kolekci najdete pět vzorků, které nás nejvíce zaujali na posledním putování v listopadu 2017. Sestavu otevírá odrůdově charakteristické suché Chardonnay, které bylo 8 měsíců mícháno na jemných kvasničních kalech. Následují tři vzorky z řady Terroir Club: polosuché Rulandské bílé, fešácký polosladký Veltlín a polosuchý Ryzlink vlašský, tento přímo z proslavené viniční tratě Šobes. Raritou kolce je ve vůni i v chuti intenzivně kopřivový Sauvignon RETRO, s nímž si připomenete éru typických znojemských Sauvignonů druhé poloviny minulého století. Bonusovým šestým vzorkem je víno méně známé odrůdy Bianca, které se sice na Putování nedegustovalo, vašemu zájmu by ale rozhodně nemělo uniknout. Vyzkoušejte!
995 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Pohlaďte své smysly tímto nádherným Veltlínským zeleným z jižní části znojemské vinařské podoblasti a oceňte jeho bohatou ovocnou vůni připomínající vyzrálé broskve nebo meruňky. V ústech víno zaujme svůdností líbivého zbytkového cukru, svěžestí vzletných kyselin a atraktivní příchutí po marcipánu a rozinkách. Toto dokonale harmonické víno vás bude lákat k dalšímu a dalšímu doušku. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo kvalitním sýrům. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2016 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Poznejte jedinečné Chardonnay, které jistě osloví příznivce velmi suchých vín. Technologie výroby byla úzce spjata s přírodními procesy ve víně a směřována k tomu, abychom vytvořili plné, strukturní a odrůdové Chardonnay. Víno bylo mícháno 8 měsíců na jemných kvasničných kalech bez oxidu siřičitého. Díky tomu si můžete vychutnávat Chardonnay, které maximálně vystihuje potenciál odrůdy. Můžeme cítit tony kandovaného ovoce, oříšky a krémovitost. V chuti je strukturní, plné, s nádechem ovocitosti a jemnosti. Díky této technologii je víno připravené na dlouhověké zrání na lahvi. Můžete podávat například k vepřovému masu nebo kvalitním sýrům. Víno bylo oceněno: stříbrnou medailí na „VINAGORA 2017“ (Maďarsko), zlatou medailí na „VINO LJUBLJANA 2017“ (Slovinsko) a bronzovou medailí na „KRÁL VÍN ČESKÉ REPUBLIKY 2017“.

detail vína
2015 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Seznamte se s úspěšným Rulandským bílým, které vzešlo z našich vinic vysázených na viniční trati Weinperky. Po přivonění zaznamenáte ušlechtilou vůni po čerstvém másle, vypečené kůrce chleba nebo rozinkách. V ústech oceníte čistotu, harmonii a délku chuťového projevu i příjemnou příchuť po vyzrálých broskvích nebo rynglích. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci. Víno bylo oceněno: zlatou medailí na mezinárodní soutěži „PINOT BLANC DU MONDE 2016“ Strasbourg (Francie), stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži vín „VINNÉ TRHY PEZINOK 2016“ (Slovensko) a stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži vín „AWC VIENNA 2016“ Vídeň (Rakousko).

detail vína
2015 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Romantický Ryzlink vlašský z krásného ročníku 2015 jistě zaujme nejen příznivce této staré tradiční odrůdy ale i milovníky ušlechtilých šobeských vín. Po přivonění zaznamenáte příjemnou vůni po rozinkách, medu i vanilce. V ústech zaujme svou svěžestí, minerálností a délkou chuťového projevu. Atraktivní je ovocná příchuť po vyzrálých meruňách nebo šťavnatých hruškách. Víno můžete podávat například k vepřovému masu nebo kvalitním sýrům. Má velmi dobré předpoklady k archivaci. Víno bylo oceněno: stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži vín „AWC VIENNA 2016“ Vídeň (Rakousko), stříbrnou medailí na „O HUSTOPEČSKOU PEČEŤ 2016“ či zlatou medailí na „NÁRODNÍ SOUTĚŽI VÍN 2017 – znojemská podoblast“.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Styl – způsob výroby tohoto „RETRO“ Sauvignonu byl nastaven tak, jak to bylo obvyklé v 50. až 80. letech minulého století. V případě Sauvignonu je to delší ležení pomletých bobulí před lisováním (2 – 3 dny) bez větší teplotní regulace výroby vína a bez větších zásahů do vína až do fáze nalahvování. Výsledkem je Sauvignon s intenzivní kopřivovou vůní, suchý, s příjemnou vyšší kyselinkou a chuťovými substancemi tak, jak se na viniční trati „ Na vinici – Šatov“ v roce 2016 vytvořil. Takovéto typy Sauvignonů proslavily Znojemsko ve druhé polovině minulého století. Velký podíl na slávě znojemských Sauvignonů měla generace, která nás ve Znovínu předcházela a která nás do tajů výroby zaučovala. Na etiketě byly použity motivy původní etikety z roku 1947, a to Vinařsko ovocnářského družstva ve Znojmě, na které dnes Znovín Znojmo navazuje. Víno bylo oceněno zlatou medailí na mezinárodní soutěži vín VINO LJUBLJANA 2017, Slovinsko.

detail vína
2015 | 0,75l | moravské zemské | ZNOVÍN ZNOJMO

Atraktivní víno vzácně pěstované odrůdy Bianca, která byla vyšlechtěna již v roce 1963 v maďarském Egeru, křížením odrůd Seyve Villard a Bouvierům hrozen. Toto víno bylo vyrobeno z biohroznů firmy GREEN STYLE, která má své vinice 30 km východně od Znojma v katastru vinařské obce Jevišovka. Po přivonění objevíte bohatou a atraktivní citrusovou-zelenou vůni, přecházející do narcisů a kosatců. V ústech oceníte svůdnou nasládlost líbivého zbytkového cukru a příjemnou příchuť po tropickém ovoci. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo k rybám. Víno lze i archivovat.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.