Zlatá roséčka z JAROVÍN ROSÉ

Kód kolekce: VIN.0323 Kolekce rosé oceněných zlatými medailemi na letošním ročníku JAROVÍN ROSÉ, nejznámější tuzemské soutěži růžových vín a klaretů. Letos bylo přihlášeno 182 vzorků od 86 vinařství z celé České republiky. Znojemským vinařům se v klání o nejlepší rosé velmi dařilo. Získali 9 z 25 celkově udělených zlatých medailí. Výběr nejlepších zlatem ověnčených vzorků vám nyní nabízíme k ochutnání v této kolekci. V jejím čele stojí se ziskem 88,33 bodů vítěz kategorie růžových vína klaretů ročníku 2018 a starších do 45 g zbytkového cukru – Cabernet Sauvignon rosé 2018 ps ze Znovínu Znojmo. Nepřehlédněte také mimořádnou novinku vinařství ARTE VINI – Rosé Modré hory 2019 VOC. Tímto vínem vinařství pomyslně představuje svou novou část produkce z Velkopavlovické vinařské podoblasti.
999 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2019 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

ZNOVÍN ZNOJMO, jako neúnavný inovátor ve vinařství, a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, jedna z nejproduktivnějších vědeckých institucí v ČR, spolupracovaly při vývoji chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo ~ 3,14. V průběhu cryomacerace hroznů před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně kvasí. Tento proces probíhá v nejmodernějším zařízení Znovínu ve sklepě v Jaroslavicích u Znojma. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, klouzající po jazyku s tóny kulatého červeného ovoce jako například třešní, višní, brusinek či malin a ostružin. Víno nejlépe vychutnáte v mohutnějších oblých skleničkách, v nichž vynikne jeho vůně a sametovost. Upřesňování konstanty, která je spojena se vším kruhovým, kulatým a oblým, trvalo několik tisíciletí. Prvních výsledků dosáhl už matematik, fyzik a filozof Archimédes ze Syrakus. O staletí později jeho výpočty zpřesnil matematik Ludolf van Ceulen. Byl by asi překvapen, že po něm pojmenovaná konstanta si našla cestu i do názvu tohoto vína. Na etiketě je použito dílo akademického malíře Josefa Velčovského ze sbírky obrazů Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě.

detail vína
2019 | 0,75l | perlivé | Vinařství Jan Plaček

Číst "roseko". Lehké perlivé víno dosycené CO2 má působivou jemnou barvu šípkové růže. Ve vůni se objevují tóny lesních jahod, malin a ostružin, doplněné jemnou vůní vanilkové zmrzliny. Chuť je totožná s vůní. Je velmi lehká, lahodná, svěží, ovocná s příjemným zbytkovým cukrem. Svěžest vína zajišťuje šťavnatá kyselinka a jemné perlení. Podávejte dobře vychlazené!

detail vína
2019 | 0,75l | VOC | Vinařství Arte Vini

Novinka z vinařství ARTE VINI!! Tímto vzorkem vinařství pomyslně představuje svůj nový provoz v lokalitě Modré hory ve Velkopavlovické vinařské oblasti. Oproti Znojemsku se zde bude vinařství věnovat spíše výrobě červených vín a vín v burgundském stylu.

detail vína
2019 | 0,75l | kabinetní | VÍNO VANĚK

Suché rosé odrůdy Zweigeltrebe, ročník 2019, z vrboveckého sklepa Jana Vaňka. Nízký obsah cukru nechává krásně vyniknout typickým odrůdovým tónům jahod a drobného lesního ovoce. Příjemná a osvěžující kyselinka.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Vnímejte svět růžově se znovínským přívlastkovým rosé Cabernet Sauvignon z jižní části znojemské vinařské podoblasti. Po přivonění se Vám vybaví voňavé maliny, lesní jahody a květy růží. Po ochutnání oceníte čistotu, harmonii, svěžest a svůdnost chuťového projevu. Zaznamenáte příchuť po citrusových plodech a tropickém ovoci. Můžete podávat například k rybám, drůbeži nebo ovocným dezertům. Vychutnávejte dobře vychlazené. Díky šroubovému uzávěru si víno déle podrží svou svěžest a mladost.

detail vína
2019 | 0,5l | výběr z bobulí | Vinařství Jan Plaček

Klaret znamená bílé víno z modrých hroznů, u nás se tato vína pro svou jemně růžovou barvu řadí nejčastěji k vínům růžovým s nimiž sdílí i technologický postup výroby. Tento klaret z výjimečně pěstované odrůdy Cabernet Cortis vás upoutá svou krásnou čistou tělovou barvou. Vůně je medová, zralá, cítíte zde kandované ovoce či marmeládu z lesního ovoce. Chuť je sladká, komplexní, velmi bohatá s nepřeberným množstvím tropického ovoce, s dlouhotrvajícím závěrem. Chuť kopíruje vůni. Víno je vhodné ke studeným předkrmům jako aperitiv. Skvěle doprovodí maso se smetanovými omáčkami či výraznější úpravy ryb.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.