Zlatá roséčka z JAROVÍN ROSÉ

Kód kolekce: VIN.0323 Kolekce rosé oceněných zlatými medailemi na letošním ročníku JAROVÍN ROSÉ, nejznámější tuzemské soutěži růžových vín a klaretů. Letos bylo přihlášeno 182 vzorků od 86 vinařství z celé České republiky. Znojemským vinařům se v klání o nejlepší rosé velmi dařilo. Získali 9 z 25 celkově udělených zlatých medailí. Výběr nejlepších zlatem ověnčených vzorků vám nyní nabízíme k ochutnání v této kolekci. V jejím čele stojí se ziskem 88,33 bodů vítěz kategorie růžových vína klaretů ročníku 2018 a starších do 45 g zbytkového cukru – Cabernet Sauvignon rosé 2018 ps ze Znovínu Znojmo. Nepřehlédněte také mimořádnou novinku vinařství ARTE VINI – Rosé Modré hory 2019 VOC. Tímto vínem vinařství pomyslně představuje svou novou část produkce z Velkopavlovické vinařské podoblasti.
999 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2019 | 0,75l | kabinetní | VÍNO VANĚK

Suché rosé odrůdy Zweigeltrebe, ročník 2019, z vrboveckého sklepa Jana Vaňka. Nízký obsah cukru nechává krásně vyniknout typickým odrůdovým tónům jahod a drobného lesního ovoce. Příjemná a osvěžující kyselinka.

detail vína
2019 | 0,75l | perlivé | Vinařství Jan Plaček

Číst "roseko". Lehké perlivé víno dosycené CO2 má působivou jemnou barvu šípkové růže. Ve vůni se objevují tóny lesních jahod, malin a ostružin, doplněné jemnou vůní vanilkové zmrzliny. Chuť je totožná s vůní. Je velmi lehká, lahodná, svěží, ovocná s příjemným zbytkovým cukrem. Svěžest vína zajišťuje šťavnatá kyselinka a jemné perlení. Podávejte dobře vychlazené!

detail vína
2019 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

ZNOVÍN ZNOJMO, jako neúnavný inovátor ve vinařství, a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy, jedna z nejproduktivnějších vědeckých institucí v ČR, spolupracovaly při vývoji chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo ~ 3,14. V průběhu cryomacerace hroznů před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně kvasí. Tento proces probíhá v nejmodernějším zařízení Znovínu ve sklepě v Jaroslavicích u Znojma. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, klouzající po jazyku s tóny kulatého červeného ovoce jako například třešní, višní, brusinek či malin a ostružin. Víno nejlépe vychutnáte v mohutnějších oblých skleničkách, v nichž vynikne jeho vůně a sametovost. Upřesňování konstanty, která je spojena se vším kruhovým, kulatým a oblým, trvalo několik tisíciletí. Prvních výsledků dosáhl už matematik, fyzik a filozof Archimédes ze Syrakus. O staletí později jeho výpočty zpřesnil matematik Ludolf van Ceulen. Byl by asi překvapen, že po něm pojmenovaná konstanta si našla cestu i do názvu tohoto vína. Na etiketě je použito dílo akademického malíře Josefa Velčovského ze sbírky obrazů Znovínu v Louckém klášteře ve Znojmě.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Vnímejte svět růžově se znovínským přívlastkovým rosé Cabernet Sauvignon z jižní části znojemské vinařské podoblasti. Po přivonění se Vám vybaví voňavé maliny, lesní jahody a květy růží. Po ochutnání oceníte čistotu, harmonii, svěžest a svůdnost chuťového projevu. Zaznamenáte příchuť po citrusových plodech a tropickém ovoci. Můžete podávat například k rybám, drůbeži nebo ovocným dezertům. Vychutnávejte dobře vychlazené. Díky šroubovému uzávěru si víno déle podrží svou svěžest a mladost.

detail vína
2019 | 0,5l | výběr z bobulí | Vinařství Jan Plaček

Klaret znamená bílé víno z modrých hroznů, u nás se tato vína pro svou jemně růžovou barvu řadí nejčastěji k vínům růžovým s nimiž sdílí i technologický postup výroby. Tento klaret z výjimečně pěstované odrůdy Cabernet Cortis vás upoutá svou krásnou čistou tělovou barvou. Vůně je medová, zralá, cítíte zde kandované ovoce či marmeládu z lesního ovoce. Chuť je sladká, komplexní, velmi bohatá s nepřeberným množstvím tropického ovoce, s dlouhotrvajícím závěrem. Chuť kopíruje vůni. Víno je vhodné ke studeným předkrmům jako aperitiv. Skvěle doprovodí maso se smetanovými omáčkami či výraznější úpravy ryb.

detail vína
2019 | 0,75l | VOC | Vinařství Arte Vini

Novinka z vinařství ARTE VINI!! Tímto vzorkem vinařství pomyslně představuje svůj nový provoz v lokalitě Modré hory ve Velkopavlovické vinařské oblasti. Oproti Znojemsku se zde bude vinařství věnovat spíše výrobě červených vín a vín v burgundském stylu.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.