DomůKolekce vín ZNOVÍN 2014
ZNOVÍN 2014

ZNOVÍN 2014

Kód kolekce: VIN.0033

Netrpělivě očekávaná vína nového vinařského ročníku 2014 začínají pomalu přicházet na trh, a tak máme radost, že vám můžeme představit naši první ucelenou kolekci mladých vín, přímo od největšího znojemského producenta vín Znovínu Znojmo. Kolekce Znovín 2014 je složena ze čtyř vzorků, z nichž dva se opakují, takže pokud se vaše odrůdové preference liší, určitě si můžete svou krabici/šestici mladých znovínských vín nakombinovat podle své chuti sami. V kolekci najdete hned dvě lahve suchého, ale krásně šťavnatého a svěže vonícího Veltlínu, na etiketě s oblíbeným ledňáčkem říčním - Alcedo atthis. Obrázkem ještěrky a názvem Terroir Lacerta viridis je označena další lahev, krásný a svěží Sauvignon s atraktivním angreštovo-kopřivovým projevem. Dvě lahve jsme zařadili také od velmi oblíbené odrůdy Tramín, který vás potěší harmonií podmanivého zbytkového cukru a svěžích kyselin v chuti. Kolekci završuje perlička ze sortimentu aromatický vín, vynikající polosladký Irsai Oliver.

788 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2014 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Víno a drahokam ptačí říše - ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Ve vůni tohoto atraktivního vína objevíte jarně svěží vůni tropických plodů a květin. V chuti potěší svou vzletností, šťavnatostí a krásně ovocným projevem. Můžete podávat ke kuřecímu masu nebo sýrové míse. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2014 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Krásný, mladý a svěží Sauvignon jistě osloví všechny příznivce této oblíbené řady vín. Ve vůni objevíte bohatý a atraktivní „zelený“ projev po kopřivách nebo angreštu. V ústech oceníte čistotu, mohutnost a délku chuti. Příjemně ovocný projev je doplněn jemnou minerálností v dochuti. Můžete podávat k sladkovodním rybám nebo kuřecímu masu. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2014 | 0,75l | jakostní | ZNOVÍN ZNOJMO

Ochutnejte příjemný a hladký Tramín červený z ročníku 2014 z jižní části znojemské vinařské podoblasti. Po přivonění Vám nabídne líbivě květinovou vůni připomínající šeřík, hluchavku nebo pivoňku. Na jazyku oceníte harmonii podmanivého zbytkového cukru a svěžích kyselin. Potěší příjemně ovocným chuťovým projevem a jemnou kořenitostí v dochuti. Tento Tramín červený můžete podávat například k čínské kuchyni nebo kvalitním sýrům. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2014 | 0,75l | jakostní | ZNOVÍN ZNOJMO

Irsai Oliver každoročně patří ke klenotům v sortimentu našich aromatických vín a věříme, že podobně budete nahlížet i na tento atraktivní Irsai Oliver z ročníku 2014. Po přivonění zaznamenáte bohatou a příjemně nasládlou vůní po zahradním ovoci. V ústech zaujme svou šťavnatostí, mazlivostí a čistým, jemně vanilkovo-citrusovým projevem. Víno potěší svou komplexností. Toto podmanivé víno s příjemným zbytkovým cukrem a svěží kyselinou můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Víno lze i archivovat.

detail vína


x