Znovín 2017

Kód kolekce: VIN.0157 Jako jeden z prvních uvádí na Znojemsku na trh přívlastková vína nového ročníku tradičně Znovín Znojmo. Začněte se těšit! Hravě svěží a v chuti tropicky-banánová milerka, příjemně suchý Semillon Ledňáček s vůní citrusů, polosuchá Rulanda bílá Ještěrka s vůní kosatce a atraktivní polosladké rosé Cabernet Sauvignon reprezentují slibný ročník 2016. Kolekce je doplněna o víno vzácně pěstované odrůdy Děvín, ročník 2015, vůbec první toho druhu v naší nabídce. Perličkou kolekce je polosuché Veltlínské červené rané 2015, které - ač „pouze“ jakostní - se dostalo až do letošního Salonu vín ČR!
758 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2015 | 0,75l | jakostní | ZNOVÍN ZNOJMO

Tato jakostní večerka ukázala své pravé kvality, když se probojovala až mezi 100 nejlepších vín do Salonu vín České republiky pro rok 2017 - určitě vyzkoušejte! Atraktivní „večerka“ ze starých výsadeb viniční tratě Kamenný vrch jistě potěší každého příznivce této tradiční odrůdy. Ve vůni zaujme svou bohatostí a příjemně oříškovo-kořenitým projevem. V ústech pohladí laskavou nasládlostí polosuchého vína a líbivou ovocnou příchutí připomínající vyzrálé hrušky nebo meruňky. Nepřehlédnete typickou mandlovost a velmi dlouhou a čistou dochuť. Můžete podávat například k pizze nebo kvalitním sýrům. Víno lze i archivovat.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Až dominantní Semillon z ročníku 2016 zaujme bohatou vůní po citrusových plodech nebo angreštu. V ústech potěší svěžestí, pestrostí a délkou chuťového projevu. Vínu sluší i jemná minerálnost v dochuti. Semillon z edice Ledňáček říční. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Vychutnávejte jako mladé a svěží!

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Toto růžové víno ze Znovínu Znojmo bylo oceněno stříbrnou medailí na mezinárodní soutěži Mondial du Rosé v Cannes, Francie. Bude vás bavit svým atraktivním aromatickým projevem po růžovém grepu nebo jahodách. V ústech zaujme podmanivou nasládlostí zbytkového cukru, svěží kyselinou a příchutí po tropickém nebo drobném červeném ovoci. Díky čistotě a pestrosti aromatického i chuťového projevu se budete k tomuto rosé jistě rádi vracet. Doporučujeme podávat dobře vychlazené, například k rybám nebo ovocným dezertům. Víno je skvělé mladé, lze jej však i krátce archivovat.

detail vína
2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Krásně svěží, čisté, plné víno s atraktivním aromatických a chuťovým projevem po kosatci, máslu, grapu nebo ananasu.Vína označená samolepkou „JEŠTĚRKA ZELENÁ“ latinsky LACERTA VIRIDIS, jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině. Toto Rulandské bílé můžete podávat například k vepřovému masu nebo drůbeži. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2016 | 0,75l | jakostní | ZNOVÍN ZNOJMO

Ochutnejte krásné svěží víno odrůdy Müller Thurgau z ročníku 2016. Po přivonění Vás zaujme atraktivní vůní po banánu, mandarince nebo grepu. V ústech potěší svou hravostí, svěžestí, čistotou a délkou chuťového projevu. V chuti zaznamenáte líbivý ovocný projev po tropických plodech. Toto víno můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo jemným sýrům. Doporučujeme si víno užít jako mladé, lze jej však i krátkodobě archivovat.

detail vína
2015 | 0,75l | moravské zemské | ZNOVÍN ZNOJMO

Seznamte se s romantickým vínem odrůdy Děvín, která byla vyšlechtěna v Bratislavě křížením odrůd Tramín červený a Veltlínské červenobílé. V naší republice se jedná o vzácně pěstovanou, středně ranou odrůdu. Po přivonění toto vína zaujme jemnou vůní po vyzrálé hrušce nebo marcipánu. V ústech potěší harmonie jemné nasládlosti zbytkového cukru a příjemných kyselin. Celý chuťový projev je provoněn citrusovými plody, rozinkami a vanilkou. V dochuti zaznamenáte příjemnou minerálnost. Můžete podávat například k vepřovému masu nebo těstovinám.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.