Ladíme nový e-shop, děkujeme za trpělivost! Objednávat můžete!

5 důvodů proč darovat víno

Existuje spousta příležitostí, při kterých firmy věnují svým obchodním partnerům, klientům či zaměstnancům firemní dárky, a Vánoce jsou jednou z nejlepších. Je to skvělý způsob, jak vyjádřit uznání, poděkování a vděčnost za celoroční spolupráci. Mohlo by se zdát, že darovat víno není nijak originální, výzkumy však potvrzují, že je to jeden z nejlepších dárků, které můžete dát. Zde je pět důvodů, proč tomu tak je. A pozor, neplatí jen pro firemní dárky, ale darování vína obecně!

1. Daruj víno, daruješ hodnotu
Kvalitní víno je v dnešní společnosti obecně vnímáno jako prestižní záležitost. Vychází to z historických faktů, kdy šlo o nápoj bohů, králů a později bohaté a také vzdělané části populace. Znalost vína je spojována s vysokými hodnotami a cnostmi. Darovat dokonale zabalenou lahev vynikajícího vína má stejnou hodnotu jako darovat šperk.

2. Daruj víno, oceníš obdarovaného
Druhá strana téže mince. Nejenže reálně darujete hodnotný dárek. Tím, že věnujete víno, říkáte obdarovanému doslova: „Vážím si tě, ctím tvé kvality a chci ti dát to nejlepší“.  Symbolika takového daru vypovídá o vaší sofistikovanosti, profesionalitě a úctě k obdarovanému.

3. Daruj víno, daruješ pocit pohody a štěstí
Pokud přemýšlíte o víně, první obrazy, které se vám objeví na mysli, jsou setkání s přáteli, s milou osobou, posezení u dobrého jídla a zábavy. Konzumace vína je spjata s pocity pohody a štěstí. Darovat víno znamená rozdávat radost. Víno je perfektním dárkem pro přátele, kterým chcete dát najevo, že čas strávený s nimi je vždy plný radosti a zábavy či pro obchodní partnery, kterým chcete dopřát zaslouženou chvilku pohody.

4. Daruj víno, nikdy to nebude nuda
 Víno je dar, který se nikdy neomrzí a nikdy nebude nudit. Na světe jsou tisíce variant a vy máte možnost vybrat tu pravou, kterou překvapíte obdarovaného tentokrát. Vybírat můžete podle vinaře, podle odrůdy, sladkosti, původu, ročníku, vinice, získaného ocenění, doporučení odborníků, ale i podle etikety, balení či celkové prezentace. Poznávat svět vína je úchvatné.

5.Daruj víno, nikdy se nespleteš
V nejhorším případě darujete víno někomu, kdo jej vůbec nepije. V té chvíli platí bod 2, že tím oceňujete jeho hodnotu. I abstinent navíc rád nabídne sklenku vína svým hostům. A pozor, za nezdvořilou se u vína nepovažuje ani možnost dalšího darování, které jen prodlouží příběh vína a cestu k tomu správnému člověku.


Zdroj:
 Volný překlad článku z portálu domusvini.eu
doplněný našimi vlastními postřehy a zkušenostmi.