Chardonnay

Chardonnay

Vinařství Arte Vini
ART.0053  |  suché  |  moravské zemské | 2017
250 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Chuť a výraz tohoto vína podpořila metoda výroby sur-lie, tedy zrání na jemných kalech. Víno má čistou svěží ovocnou vůni s květinovým nádechem a jemným aroma bylinek a toastů. Chuť je smetanově hebká s pevnou stavbou. Jedná se o velmi elegantní Chardonnay s jemně minerálním a kořenitým závěrem. Doporučujeme k lehkým zeleninovým a rybím předkrmům, mořským plodům i v sladkokyselé omáčce, k těstovinám a k bílým masům. Vyzkoušet můžete i dušenému tuňákovi v sezamové krustě se zeleným salátem.

Vinařství Arte Vini

Vini Arte je výrobcem vín z Nového Šaldorfu na Znojemsku, v jehož sortimentu naleznete suchá bílá a červená vína a polosladké bílé z odrůdy Pálava. 

Cílem vinařství je nabídnout vína vycházející z moravské vinařské tradice, vína, která přináší radost pokaždé, když se jich napijete a vína, která se hodí k mnoha druhům naší pestré kuchyně. Příjemná ovocitost, elegance a svěžest, vysoká kvalita, moderní design a provedení, to jsou hlavní přívlastky všech jejich vín.

Také z těchto důvodů je zmiňováno „umění vinařského řemesla“ - vinice, ze kterých hrozny pro vína pochází, jsou obhospodařovány ekologickým způsobem, ve sklepě se používají tradiční, přírodní postupy výroby a přitom etikety vín Arte Vini jsou přehledné, atraktivní a poutavé. 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
4 g/l
Kyseliny
6,5 g/l
ID produktu
ART.0053
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
22,5 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
L-201807
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.