Chardonnay SUR-LIE

Chardonnay SUR-LIE

Vinařství OULEHLA
TAO.0051  |  suché  |  pozdní sběr | 2016
230 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Chardonnay vyrobené starou vinařskou metodou SUR-LIE, tedy zráním na kvasinkách. Nefiltrováno. Elegantní víno žlutozeleného roucha s nádhernou zlatavou jiskrou. Jeho buket je bohatě rozvitý – okouzlí vůně jarní louky a květů černého bezu s náznakem tropického ovoce (grepy). Na patře je lahodné, plné a pružné s jemnou kyselinkou a typickou kounickou minerální dochutí. Harmonické víno bude ozdobou slavnostní tabule. Doporučujeme k předkmům z mořských ryb a drůbežím terinkám s čerstvými bylinkami, je skvělým společníkem zapékaným těstovinám s parmazánem a nejrůznějším gratinům s horskými sýry ( Beaufort, ementál). Vyzní v kombinaci s tradiční oříškovou bábovkou, snoubíme jej s vyzrálými u tvrdými sýry.

Vinařství OULEHLA


Vinařství REGINA COELI je typické rodinné dvougenerační vinařství z Nových Bránic.

Vinařská obec Nové Bránice navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina coeli – Královna nebes.   Vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. V roce 1993 bylo započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. 
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14 %
Zbytkový cukr
4 g/l
Kyseliny
5,4 g/l
ID produktu
TAO.0051
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
6E1-19 č.vz. 20
Číslo šarže
1606
Vinařská oblast
Dolní Kounice
Viniční trať
Karlov
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.