Cuvée Rajská 2015

Cuvée Rajská 2015

Vinařství LAHOFER
LAH.0124  |  polosuché  |  VOC | 2015
250 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Unikátní víno z odrůd Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, pěstovaných na mimořádné viniční trati – na terasách městské vinice Rajská ve Znojmě. Je svěží, polosuché, s příjemnou zelenkavě zlatavou barvou. Vyniká jemnou kořenitou vůní černého rybízu, lipového květu a pikantní pepřnatostí a má příjemnou kyselinku s vyváženým zbytkovým cukrem. V ovocité dochuti se projevují vyzrálé červené grepy, sladký broskvový kompot a krémový tón pražených mandlí. Vychlazené poslouží jako osvěžující aperitiv, hodí se rovněž k různě upraveným rybám a drůbeži či lehce kořeněným masovým pokrmům.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12,5 %
Zbytkový cukr
7,8 g/l
Kyseliny
6,4 g/l
ID produktu
LAH.0124
Bezcukerný extrakt
21,7 g/l
Cukernatost hroznů
21 °NM
Doba archivace
2 - 4
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
18.09.2015
Evidenční č.j.
16/01/06-16.50
Číslo šarže
8815
Vinařská oblast
Znojmo
Viniční trať
Rajská zahrada
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.