Kerner
Kerner Kerner Kerner
~/getmetafile/b87848c3-5055-44ea-a7ed-2548fd8bd071/photo.aspx, 1, 1

Kerner

Vinařství AMPELOS | AMP.0010  |  suché  |  pozdní sběr | 2013 | 0,75 l | alk: 11,5 % | zbytkový cukr: 6,2 g/l | kyseliny: 7,8 g/l

Víno jemné ovocně – kořeněné vůně s příjemnou minerální chutí. Odrůda Kerner byla vyšlechtěna v Německu křížením odrůd Trolínské (Schiava grossa) a Ryzlink rýnský. Odrůdě se nejprve po svém šlechtiteli říkalo Herold Weiss, později byla přejmenována na počest lékaře a básníka z Weinsbergu jménem J. A. Ch. Kerner. Byl to sympatický počin, neboť tento lékař svým pacientům doporučoval sklenku vína denně jako nejlepší přírodní léčebný prostředek.

Objem 0,75 l
Alkohol 11,5 %
Zbytkový cukr 6,2 g/l
Kyseliny 7,8 g/l
ID produktu AMP.0010
Bezcukerný extrakt 23,8 g/l
Cukernatost hroznů 21 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j. 68A1-14/18
Číslo šarže 1332
Vinařská oblast
Viniční trať

Vinařství AMPELOS AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s. byla zapsána do obchodního rejstříku 21. ledna 1999 a úspěšně navázala na činnosti znojemského šlechtitelského a výzkumného vinařského pracoviště nyní vedené pod obchodním názvem AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s.

Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovacíšlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

AMPELOS úzce spolupracuje s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze a předními odborníky ve vinohradnictví a vinařství v zahraničí (VCR Rauschedo Itálie, Steimann Reben GmbH Německo). V roce 2003 byl také ukončen program testování původních moravských odrůd révy vinné.


Vinařství AMPELOS vysazuje další prostorový izolát pro ozdravené viruprosté nejlepší naše původní klony téměř všech odrůd révy vinné zapsaných ve Státní odrůdové knize. Vysazuje také německé a italské testované klony.

Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti.

Pod značkou AMPELOS produkuje vinařství omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín. Více zde

189 Kč
vyprodáno