DomůNabídka vín Bílé víno Liška Ryšavá, oranžové víno NAV.0001
Liška Ryšavá, oranžové víno
Liška Ryšavá, oranžové víno Liška Ryšavá, oranžové víno Liška Ryšavá, oranžové víno
~/getmetafile/b289018e-87d2-4c75-8bcb-f8dd884b6a88/photo.aspx, 1, 1

Liška Ryšavá, oranžové víno

| NAV.0001  |  suché  |  moravské zemské | 2015 | 0,75 l | alk: 13,5 % | zbytkový cukr: 0 g/l | kyseliny: 6 g/l

Pilotní víno mladých vizionářských vinařů NAVAJN, František Nahodil a Martin Vajčner, kteří se kromě odborných degustací a vinařské turistiky věnují také výrobě přírodního vína. Svou první řadu vín s názvem Liška Ryšavá věnovali významné historické osobnosti, která je spojována s historií Znojma. Přezdívka Liška Ryšavá je v historických pramenech zmiňována ve spojitosti se Zikmundem Lucemburských, synem Karla IV. Nepřehlédnutelný ryšavý vzhled krále a císaře Zikmunda můžete najít i ve vínech této řady. Specifická barva vína je dána použitou technologií výroby. Bobulky hroznů jsou macerovány v dubových sudech (Valašský dub CHKO Bílé Karpaty) společně s vínem, čímž vytváří originální oranžový až ryšavý nádech u vína. Kvašení probíhá samovolně bez přidaných kvasinek. V průběhu kvašení a zrání vína na jemných kvasničních kalech není přidávána žádná síra ani jiná chemie, probíhá pravidelné míchání kalů metodou surlie. Odbourávání kyseliny jablečné probíhá samovolně. Těsně před lahvováním je víno buď mírně přisířeno nebo lahvováno zcela bez konzervantů. Víno není filtrováno. Vína mají díky zrání na kvasnicích bez síry v dubovém sudu mimo svůj odrůdový charakter také specifické aroma i chuť připomínající vanilku, kávu kouřové tóny, chlebovinku a minerály.

Objem 0,75 l
Alkohol 13,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny 6 g/l
ID produktu NAV.0001
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže 1/15
Vinařská oblast Strachotice
Viniční trať Dívčí vrch
380 Kč
vyprodáno

Vliv terroir
Hrozny pro toto víno byly sbírány na viniční trati Dívčí vrch. Jedná se o malou dvacetiletou vinici v integrované produkci v okrajové části tratě Dívčí vrch. Zatravnění celé vinice bez použití herbicidů, jižní expozice vinohradu. Slabě alkalická jílovito-hlinitá půda s pH 7,2. Průměrná roční teplota 9,2 C, průměrné srážky 510 mm. Geologický původ – jemné křemenné písky a štěrkopísky Karpatské předhlubně. Nadmořská výška 240 metrů nad mořem, svažitost 3%.
V okolí rostou teplomilné rostliny stepního charakteru: vzácná mandloň nízká, kosatec nízký, třezalka ozdobná a třeba pampeliška pozdní. Viniční trať Dívčí vrch se nachází v katastru vinařské obce Strachotice a patří mezi nejprestižnější na Znojemsku.

Více se o NAVAJN dozvíte ZDE.x