DomůNabídka vín Bílé víno Müller Thrugau AMP.0062
Müller Thrugau
Müller Thrugau Müller Thrugau
~/getmetafile/cc44d602-5d7a-4595-ae8a-f224ab459291/photo.aspx, 1, 0

Müller Thrugau

Vinařství AMPELOS | AMP.0062|   |  polosuché  |  kabinetní | 2017 | 0,75 l | alk: 12 % | zbytkový cukr: 8,6 g/l | kyseliny: 5,9 g/l

Polosuchá müllerka z vinařství AMPELOS přichází na trh jako novinka v nové kabinetní řadě s novým vizuálem vinařství AMPELOS. Jedná se o víno jemné broskvové vůně se svěží angreštovou chutí.

Objem 0,75 l
Alkohol 12 %
Zbytkový cukr 8,6 g/l
Kyseliny 5,9 g/l
ID produktu AMP.0062
Bezcukerný extrakt 19,2 g/l
Cukernatost hroznů 20 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j. 68/1-18/12
Číslo šarže 1736
Vinařská oblast
Viniční trať

Vinařství AMPELOS AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s. byla zapsána do obchodního rejstříku 21. ledna 1999 a úspěšně navázala na činnosti znojemského šlechtitelského a výzkumného vinařského pracoviště nyní vedené pod obchodním názvem AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s.

Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovacíšlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

AMPELOS úzce spolupracuje s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze a předními odborníky ve vinohradnictví a vinařství v zahraničí (VCR Rauschedo Itálie, Steimann Reben GmbH Německo). V roce 2003 byl také ukončen program testování původních moravských odrůd révy vinné.


Vinařství AMPELOS vysazuje další prostorový izolát pro ozdravené viruprosté nejlepší naše původní klony téměř všech odrůd révy vinné zapsaných ve Státní odrůdové knize. Vysazuje také německé a italské testované klony.

Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti.

Pod značkou AMPELOS produkuje vinařství omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín. Více zde

160 Kč
vyprodáno


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.