Neuburské

Neuburské

Vinařství LAHOFER
LAH.0025  |  suché  |  pozdní sběr | 2011
175 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Harmonické víno zlatavě žluté barvy se zelenkavými odlesky, v jehož vůni odhalíte med, luční květy a koření. Víno leželo 12 měsíců na jemných kalech, proto je v chuti jemný smetanovo-krémový tón. Vysoký obsah glycerolu dělá víno sladší, než ve skutečnosti je. Nízký zbytkový cukr je dokonale sladěn s kyselinkou, dochuť je plná, se stopami medu a ovoce. Víno je určeno pro náročné zákazníky, proto je doporučujeme po otevření dekantovat. Při kombinování s jídly vyzkoušejte jemnou paštiku z husích jater, telecí na grilu, ryby, korýše, drůbež nebo sýry s ušlechtilou plísni.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13,5 %
Zbytkový cukr
1 g/l
Kyseliny
6,1 g/l
ID produktu
LAH.0025
Bezcukerný extrakt
23,6 g/l
Cukernatost hroznů
22,6 °NM
Doba archivace
6
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
24.10.2011
Evidenční č.j.
63G1-13/5
Číslo šarže
6111
Vinařská oblast
Dobšice u Znojma
Viniční trať
U Hájku
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.