DomůNabídka vín Bílé víno Pinot Blanc KOR.0045
Pinot Blanc
Pinot Blanc Pinot Blanc Pinot Blanc
~/getmetafile/45380bbf-083a-4dd0-aca9-b9c2ad5e6bbd/photo.aspx, 1, 1

Pinot Blanc

Vinařství Trávníček a Kořínek | KOR.0045  |  suché  |  pozdní sběr | 2015 | 0,75 l | alk: 12,5 % | zbytkový cukr: 0,6 g/l | kyseliny: 6,2 g/l

Suché bílé víno odrůdy Rulandské bílé z hnanického vinařství Trávníček a Kořínek. Křišťálově čisté víno se zářivými zelenkavými odlesky a dobrou viskozitou. Vůně je čistá, ovocná s tóninou žlutého ovoce, mirabelek a bílých broskví. Na druhé přivonění lze rozpoznat květy sadového ovoce. Chuť je čistá, plná s výrazným ovocným projevem zvláště pak s tóny exotického ovoce. Chuťový projev vína doprovází jemný tón dřeva. Závěr vína je velmi dlouhý s dobrou kyselinou a dotekem zralého ovoce.

Objem 0,75 l
Alkohol 12,5 %
Zbytkový cukr 0,6 g/l
Kyseliny 6,2 g/l
ID produktu KOR.0045
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j. 96H1-16/19
Číslo šarže 13/15/PB
Vinařská oblast Hnanice
Viniční trať U Chlupa

Vinařství Trávníček a Kořínek Vinařství Trávníček a Kořínek je vinařstvím, kde víno a jeho krása nejsou
jen pouhou prací, ale je to především srdeční záležitost všech pracovníků našeho vinařství. Osobitý přístup, pečlivost a poctivá práce na vinicích i ve sklepě Vám zaručují neopakovatelný zážitek u sklenky dobrého vína.

Vinohrady Vinařství Trávníček a Kořínek se rozkládají na třech hnanických viničních tratích - Knížecí vrch, Fládnická a U Chlupa - o celkové rozloze 23 hektarů. Všechny vinice jsou obhospodařovány dle zásad integrované produkce.  Poloha vinic a specifické přírodní podmínky zaručují vínům jejich plnost a vyšší aromatiku.

Vinařství Josefa Trávníčka a Petra Kořínka se zaměřuje především na typické odrůdy Znojemska – Veltlínské zelené, Sauvignon a Ryzlink rýnský. Daří se zde, ale i dalším odrůdám, jmenovitě Ryzlinku vlašskému, burgundským Pinotům, Tramínu červenému a z červených odrůd především Dornfelderu a Cabernet Moravii.


Více zde

289 Kč
vyprodáno


x