DomůNabídka vín Bílé víno Pinot Noir - Blanc de Noir AMP.0053
Pinot Noir - Blanc de Noir
Pinot Noir - Blanc de Noir Pinot Noir - Blanc de Noir Pinot Noir - Blanc de Noir
~/getmetafile/9f5ce640-9cf7-4c85-9d14-6cae65a132fb/photo.aspx, 1, 1

Pinot Noir - Blanc de Noir

Vinařství AMPELOS | AMP.0053|   |  polosladké  |  výběr z hroznů | 2015 | 0,75 l | alk: 13 % | zbytkový cukr: 34,5 g/l | kyseliny: 6,9 g/l

Polosladké bílé víno odrůdy Rulandské modré z vrboveckého vinařství AMPELOS. Extraktivní víno jemné vůně lesních jahod s bohatou minerální chutí.

Objem 0,75 l
Alkohol 13 %
Zbytkový cukr 34,5 g/l
Kyseliny 6,9 g/l
ID produktu AMP.0053
Bezcukerný extrakt 35,1 g/l
Cukernatost hroznů 26,5 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j. 114H1-16/34
Číslo šarže 1536
Vinařská oblast Vrbovec
Viniční trať Nad Sklepy

Vinařství AMPELOS AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s. byla zapsána do obchodního rejstříku 21. ledna 1999 a úspěšně navázala na činnosti znojemského šlechtitelského a výzkumného vinařského pracoviště nyní vedené pod obchodním názvem AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, a. s.

Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovacíšlechtění 30 odrůd révy vinné. Je zde i republikový genofond révy vinné.

AMPELOS úzce spolupracuje s Výzkumným ústavem rostlinné výroby v Praze a předními odborníky ve vinohradnictví a vinařství v zahraničí (VCR Rauschedo Itálie, Steimann Reben GmbH Německo). V roce 2003 byl také ukončen program testování původních moravských odrůd révy vinné.


Vinařství AMPELOS vysazuje další prostorový izolát pro ozdravené viruprosté nejlepší naše původní klony téměř všech odrůd révy vinné zapsaných ve Státní odrůdové knize. Vysazuje také německé a italské testované klony.

Ve Vrbovci je i sklepní hospodářství, které slouží mimo jiné k ověřování výsledků šlechtitelské činnosti.

Pod značkou AMPELOS produkuje vinařství omezené množství žádaných odrůdových vín, která jsou vyhledávána především milovníky a znalci dobrých vín. Více zde

250 Kč
vyprodáno