Quatre - Štverka 2014

Quatre - Štverka 2014

Dobrá Vinice
DVP.0011  |  suché  |  moravské zemské | 2014
290 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Dalšího ročník ikonického cuvée sklepmistra Petra Nejedlíka! Quatre - Štverka 2014 je cuvée čtyřech burgundských odrůd: Chardonnay, Pinot Gris, Pinot Blanc a Pinot Noir, které byly kvašeny společně. Na víno byly ručně vybrány nejkvalitnější hrozny, které se celé lisovaly s maximální výtěžností 0,55 litrů na 1 kg hroznů. Víno zrálo 10 měsíců na kvasnicích v nových dubových sudech o objemu 225 a 470 litrů. Víno není filtrováno.

Dobrá Vinice


Vinice a hrozny se v Dobré vinici pěstují v souladu s přírodou,
ošetřují se na bázi biologické, nikoliv chemické, používají se postřiky z přírodních produktů jako jsou např. kopřivy, přeslička apod. Hnojivo je také na přírodní bázi – koňský a kravský hnůj.

Úrodnost vinných keřů je přísně regulována pod 60 q/ha (pod 45hl/ha), všechny práce s révou a sběr hroznů probíhají ručně.
Zralost hroznů není určena pouze obsahem cukrů, ale skutečným (enologickým) vyzráním všech složek hroznu: tj. cukernatostí, obsahem a složením kyselin, zralostí taninů a buketních složek (jadérka, slupky).

Víno zraje v pískovcových sklepích dobré Vinice (ranně třetihorní mořská sedimentační vrsva), kde jsou ideální podmínky pro zrání vína v sudech a ležení vína v lahvích.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
DVP.0011
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
Q775/14
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.